Här får Ni nu slutresultatlistan från år 2000’s Gränssmäll.

Detta år gästades tävlingen av 200 skyttar, varav 46 kom från grannlandet Norge.

                                                     

Det blev en spännande tävling med en vind som kunde vara förrädisk på sina ställen.

I mål kom tre skyttar med full pott, 36 träffar och dessa var Roger Andrée från Gillet skf, Matts Hultsved från I2 skf och Sven-Åke Werme från Karlstads skf. Efter särskjutning vann Roger Andrée med 10 tr, tvåa kom Matts Hultsved med 8 tr och trea kom Sven-Åke Werme med 6 tr.

 

Mål och avstånd

1                                         1/7                                      277 meter

2                                         C30 knä                             275 meter

3                                         B65                                    530 meter

4                                         Tunna                                 476 meter

5                                         1/3                                      382 meter

6                                         1/6                                      323 meter

 

Kompetenser

FE                 31 träff

F4                 26 träff

F3                 20 träff (för att vara kvar i klass 3 – 19 träff)

F2                 19 träff

ÅM GM         F56               25 träff

ÅM GM         F66               20 träff


 Klass: FE                                          SLUTRESULTAT

 

  Plac  Namn                     Förb Förening        Resultat

  ---------------------------------------------------------------------------

    1   ANDRÉE ROGER              O   GILLET SKF      6 6 6 6 6 6       36,10

    2   HULTSVED MATTS            S   I2 SKF          6 6 6 6 6 6       36,08

    3   WERME SVEN-ÅKE            S   KARLSTADS SKF   6 6 6 6 6 6       36,06

    4   JAKOBSSON BENGT           O   ÖRGRYTE SKF     6 6 5 6 6 6       35

        HULTSTRAND BRUNO          S   I2 SKF          6 6 5 6 6 6       35

    6   WALLIN LEIF               O   STENUNGSUND     5 6 6 6 6 5       34

    7   JOHANSSON FREDRIK         O   GILLET SKF      4 4 6 6 6 6       32

    8   ALLANSSON BO              O   STENUNGSUND     6 4 6 5 5 6       32

    9   JOHANSSON ANDERS          S   BETEDS SKF      6 3 6 6 6 5       32

   10   BOGELID KENNETH           S   BOGEN SKF       6 6 1 6 6 6       31

   11   SOLBAKKEN TORARNE         NO  RYGGE SL        6 5 3 5 6 6       31

   12   KARLSSON LENNART          PD  DALS ED         6 6 6 2 6 5       31

   13   WALLIN STEFAN             O   STENUNGSUND     4 4 5 5 6 6       30

   14   EDVINSSON LEIF            S   KRISTINEHAMNS G 6 6 5 2 5 6       30

   15   PETTERSEN JENS            NO  NORDSTRAND SL   6 4 6 6 2 6       30

   16   BEKKEVOLD KURT EIRIK      NO  NORDSTRAND SL   6 6 2 5 6 5       30

   17   IVARSSON KJELL            PD  FLUNDRE         4 4 6 6 6 4       30

   18   QVIST ANDERS              PD  ÅNIMSKOG        5 6 5 5 5 4       30

   19   NILSSON ANNA              S   SÄFFLE SKG      6 6 6 6 6 0       30

   20   IVARSSON KRISTER          S   GRUMS           6 1 4 6 6 6       29

   21   JOTUN SYVER               NO  NORDSTRAND SL   6 4 3 5 5 6       29

   22   JOHNSSON STURE            O   SOLBERGA SKF    6 2 4 6 6 5       29

   23   SIGFRIDSSON STEFAN        PD  LERUMSALLIANSEN 6 4 1 6 5 6       28

   24   HÅKANSSON HENRY           S   EDA SKG         1 6 6 6 6 3       28

   25   IVARSSON LARS             PD  FLUNDRE         5 6 6 0 5 5       27

   26   JANSSON LARS-ERIK         O   SOLBERGA SKF    5 4 3 6 6 3       27

   27   RINDE IVAR                NO  NORDSTRAND SL   6 6 0 6 6 3       27

   28   GUNNARSSON RUTGER         O   SKEE SG         3 5 6 6 5 2       27

   29   JONSON MATS               S   SÄFFLE          4 4 2 6 6 4       26

   30   HEDLUND LARS              S   VÄSTRA ÄMTERVIK 5 5 5 4 6 1       26

   31   BOGELID CONNY             S   BOGEN SKF       4 4 1 4 6 6       25

   32   SKAAR JAN-ERIK            NO  SKJEBERG        4 3 4 4 5 5       25

   33   JOHANSSON JÖRGEN          PD  EGGVENA-BRÅTTEN 2 5 6 4 3 5       25

   34   KIHLE DAG                 NO  NORDSTRAND SL   6 3 6 4 2 2       23

   35   HAAKAFOSS STEINAR         NO  SKJEBERG        0 6 1 5 4 6       22

   36   STANG MORGAN              NO  SARPSBORG SL    4 4 0 0 6 1       15

 

 

  Klass: F4                                          SLUTRESULTAT

 

  Plac  Namn                     Förb Förening        Resultat

  ---------------------------------------------------------------------------

    1   NORDLÖF HENRIK            S   ULVSBY          6 6 5 6 6 6       35

    2   ANDERSSON JERRY           O   ORUST ÖSTRA SKF 6 5 6 6 6 3       32

    3   FAHLSTAD MANNE            S   EDA SKG         4 5 4 6 6 6       31

    4   VALLBERG ERIK             S   ARVIKA          4 6 5 4 6 6       31

    5   OLSSON JOHAN              PD  FLUNDRE         3 5 6 6 5 6       31

    6   OLSSON AMBJÖRN            O   BÄRFENDAL SKF   5 5 6 5 6 4       31

    7   JOHANNESSON LEIF          O   UDDEVALLA SKG   6 4 4 4 6 6       30

    8   ANDERSSON BÖRJE           PD  EGGVENA-BRÅTTEN 6 3 5 5 5 6       30

    9   JOHANSSON LENNART         O   BÄRFENDAL SKF   5 5 3 6 6 5       30

   10   AXELSSON GERD             O   SKG VIKINGEN    3 5 6 6 5 5       30

   11   ANDERSSON LARS-ÅKE        PD  EGGVENA-BRÅTTEN 6 4 5 5 6 4       30

   12   BERNHARDSSON LARS         O   SOLBERGA SKF    5 4 6 6 5 4       30

   13   ERLANDSSON BÖRJE          O   SKG VIKINGEN    5 6 5 5 6 3       30

   14   HANSSON LENNART           O   SKEE SG         3 6 2 6 6 6       29

   15   CARLSSON JAN              PD  LENA-HOL        6 5 3 4 5 6       29

   16   AHLSTRÖM ULRIKA           O   GILLET SKF      6 5 6 6 2 4       29

   17   DARHOLM ROBERT            O   KVILLE SKF      0 5 5 6 6 6       28

   18   JANSEN JAN                NO  BUER/KORNSJÖ    5 1 6 5 5 6       28

   19   DARHOLM MATS              O   KVILLE SKF      0 4 6 6 6 5       27

   20   KARLSSON LARS OLOF        PD  SKEPPSLANDA     6 5 1 5 5 5       27

   21   ANDERSSON LARS HÅKAN      PD  ALINGSÅS        5 5 4 5 3 5       27


   Klass: F4                                          SLUTRESULTAT

 

   Plac  Namn                     Förb Förening        Resultat

   ---------------------------------------------------------------------------

   22   JANSSON LARS              PD  LERUMSALLIANSEN 5 5 1 5 5 5       26

   23   LINDBOM LARS              PD  FLUNDRE         5 3 6 3 5 4       26

   24   EVALDSSON LARS            PD  SKEPPSLANDA     4 6 4 6 4 2       26

   25   JANSSON KARL-GUSTAV       PD  ÅNIMSKOG        6 6 3 6 4 1       26

   26   HYSTAD JAN-ERIK           NO  SKJEBERG        0 3 6 5 5 6       25

   27   KARLSSON JONNY            PD  EGGVENA-BRÅTTEN 3 4 6 4 3 5       25

   28   BREDESEN ODDVAR           NO  SKJEBERG        5 3 6 5 2 4       25

   29   JOHANNESSON TOMAS         PD  DALS ED         6 4 0 4 6 4       24

   30   HUSTVEDT SVEIN OLOF       NO  NORDSTRAND SL   4 4 0 6 5 4       23

   31   WALLSTRÖM GUNNAR          O   HERRESTADS SKF  4 5 4 5 1 4       23

   32   SKOGLUND EMIL             S   ARVIKA          5 4 6 3 1 4       23

   33   ANDERSSON ANDREAS         O   KONGAHÄLLA SKG  2 2 2 4 6 6       22

   34   SÄTTBORN MARTIN           PD  TROLLHÄTTAN     2 3 0 6 5 6       22

   35   KARLSSON PETER            O   TANUM SKF       2 2 3 6 6 3       22

   36   STRÖM STEFAN              O   LUR SKF         5 4 4 4 3 1       21

   37   KRÖKJE KJELL ERIK         NO  RYGGE SL        5 2 1 1 5 6       20

   38   SÖVIG PETER               O   STRÖMSTAD SKF   4 3 1 6 2 4       20

   39   KARLSSON FREDRIK          O   KVILLE SKF      3 4 1 6 4 2       20

   40   OLAUSSON BERTIL           O   LUR SKF         5 1 5 3 4 2       20

   41   STOMBERG MIKAEL           PD  ALINGSÅS        6 1 1 6 3 2       19

   42   HALVORSEN TONE            NO  RYGGE SL        0 2 0 4 6 6       18

   43   STRÖM JAN                 O   LUR SKF         3 3 2 0 3 3       14

 

 

 

 Klass: F3                                          SLUTRESULTAT

 

  Plac  Namn                     Förb Förening        Resultat

  ---------------------------------------------------------------------------

    1   NILSSON ROLAND            O   SKEE SG         4 6 4 3 6 6       29

    2   DARHOLM MARIA             O   KVILLE SKF      6 4 5 4 5 5       29

    3   ANDERSSON PONTUS          PD  EGGVENA-BRÅTTEN 5 3 5 4 5 6       28

    4   MALMSTEDT MARIE           S   ÅMOTFORS SKF    6 6 3 2 6 4       27

    5   HALLBERG ULF              S   KRISTINEHAMN    5 5 4 6 5 2       27

    6   LÜCKNER KURT              O   HARESTADS SKG   5 2 5 5 4 5       26

    7   KARLSSON BENGT            O   BULLAREN SKF    4 6 3 6 2 5       26

    8   ANDERSSON CLAES           O   ORUST ÖSTRA SKF 1 3 4 6 5 5       24

    9   GUNNARSSON HENRIK         O   SKEE SG         6 3 2 5 3 5       24

   10   OLSSON JAN-ERIK           O   ORUST ÖSTRA SKF 3 5 4 4 5 3       24

   11   ANDERSSON BENNY           O   BULLAREN SKF    3 6 5 1 2 6       23

   12   JOHANSSON HELEN           O   KVILLE SKF      6 4 1 2 5 5       23

   13   TORP CONNY                S   SÄFFLE          3 3 5 4 4 3       22

   14   SMETANA JOSTEIN           NO  HALDEN SL       2 3 5 1 6 4       21

   15   SÖRVIK TROND              NO  NORDSTRAND SL   4 0 4 6 3 4       21

   16   SVENSSON BERNT            PD  ÅNIMSKOG        6 2 3 5 2 3       21

   17   NILSSON TAGE              O   VALLA           0 5 6 2 6 2       21

   18   PAULSSON BENGT            O   BULLAREN SKF    3 4 2 3 5 3       20

   19   AJER HALVOR               NO  NORDSTRAND SL   5 0 3 4 2 5       19

   20   STENMAN FREDRIK           O   ÖRGRYTE SKF     6 4 0 1 3 4       18

   21   OLAUSSON HENRIK           O   VALLA           1 4 4 5 3 1       18

   22   GUNNARSSON ROY            O   SKEE SG         2 3 2 5 0 5       17

   23   SJÖÖ ROGER                PD  FLUNDRE         0 2 3 5 0 4       14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Klass: F2                                          SLUTRESULTAT

 

  Plac  Namn                     Förb Förening        Resultat

  ---------------------------------------------------------------------------

    1   BLOMGREN MIKAEL           PD  DALS ED         5 6 6 5 4 6       32

    2   TVEDT PÅL                 NO  NORDSTRAND SL   6 6 3 6 5 5       31

    3   GRENGBY ULF               O   GILLET SKF      5 3 5 6 3 6       28

    4   HARALDSEID KNUT           NO  NORDSTRAND SL   5 5 3 2 5 6       26

    5   AABAKKEN PETTER           NO  NORDSTRAND SL   6 5 6 6 0 0       23

    6   ANDRESEN GRETE            NO  NORDSTRAND SL   1 5 3 4 5 2       20

    7   WALLBERG MATS             S   ARVIKA          0 3 4 5 5 1       18

    8   HELGENESET ANDERS         NO  NORDSTRAND SL   2 5 0 4 3 3       17

    9   STÖEN ERIK                NO  NORDSTRAND SL   1 3 4 2 3 3       16

   10   KARLSSON TOMAS            O   HARESTADS SKG   1 3 1 3 6 2       16

   11   OLSSON JOHANNA            PD  FLUNDRE         3 3 3 3 4 0       16

   12   KARLSSON NICLAS           O   HERRESTADS SKF  2 6 2 5 1 0       16

   13   RAMSING LOLO              O   ÖRGRYTE SKF     3 3 0 1 3 4       14

   14   BERNHARDSSON INGEMAR      O   HARESTADS SKG   2 2 3 3 1 3       14

 

 

 

  Klass: F1                                          SLUTRESULTAT

 

  Plac  Namn                     Förb Förening        Resultat

  ---------------------------------------------------------------------------

    1   JOHANSSON MARIA           S   EDA SKG         6 6 6 6 5 6       35

    2   NYGÅRD LASSE              NO  NORDSTRAND SL   1 6 4 6 4 3       24

    3   SÖNDERGAARD JENS          NO  NORDSTRAND SL   5 5 2 4 2 3       21

    4   JOHANSSON EMIL            O   BÄRFENDAL SKF   3 2 3 2 5 5       20

    5   LARSSON MATTIAS           O   BÄRFENDAL SKF   2 5 2 4 4 3       20

    6   ANDERSSON LEIF            O   HARESTADS SKG   1 3 1 3 4 1       13

    7   STENSLETTEN TORKEL        NO  NORDSTRAND SL   3 3 2 0 2 2       12

    8   LÖKEN RAGNAR              NO  NORDSTRAND SL   2 2 1 1 0 4       10

    9   BACH GYLMER               NO  NORDSTRAND SL   1 1 0 0 1 2        5

   10   BERGMAN PETER             O   HERRESTADS SKF  3 0 0 1 0 0        4

 

 

 

  Klass: F15                                         SLUTRESULTAT

 

  Plac  Namn                     Förb Förening        Resultat

  ---------------------------------------------------------------------------

    1   LILLEKVELLAND TOBIAS      NO  NORDSTRAND SL   5 6 5 6 2 6       30

    2   SÖRVIK THERESE            NO  NORDSTRAND SL   6 6 0 6 6 5       29

    3   SÖRVIK GARD               NO  NORDSTRAND SL   5 4 1 6 6 5       27

    4   BACH GISKE                NO  NORDSTRAND SL   6 6 0 4 6 5       27

    5   SOLHEIM ANNE MARIT        NO  NORDSTRAND SL   6 5 0 5 4 2       22

    6   HAUGEN THOR ARNE          NO  NORDSTRAND SL   3 5 0 1 0 6       15

    7   THORSTENSEN CHRISTOPHER   NO  NORDSTRAND SL   1 5 2 3 1 3       15

    8   NYBORG CHRISTIAN          NO  NORDSTRAND SL   2 1 3 2 0 0        8

    9   TENGELIN MAGNUS           S   SÄFFLE          0 1 1 1 2 1        6

   10   JENSEN MADS               NO  NORDSTRAND SL   2 2 1 0 1 0        6

   11   LÖKEN NICOLAY             NO  NORDSTRAND SL   1 0 3 0 0 0        4

   12   JENSEN PATRIK             S   SÄFFLE          1 0 0 0 1 1        3

   13   MEYENBERG SIMEN           NO  NORDSTRAND SL   0 1 0 0 0 0        1


 Klass: F17                                         SLUTRESULTAT

 

  Plac  Namn                     Förb Förening        Resultat

  ---------------------------------------------------------------------------

    1   AASGAARD AUDUN            NO  NORDSTRAND SL   6 6 4 6 6 6       34

    2   JANSEN OLE-ANDERS         NO  BUER/KORNSJÖ    6 6 6 6 4 5       33

    3   ERICSSON MIKAEL           PD  HEMSJÖ          6 6 6 3 5 5       31

    4   KARLSSON TOMAS            O   KVILLE SKF      3 6 1 5 6 6       27

    5   BERG KRISTIAN             NO  NORDSTRAND SL   6 5 0 6 4 6       27

    6   LINDBOM FREDRIK           PD  FLUNDRE         3 6 5 4 0 6       24

    7   SJÖÖ JEANETTE             PD  FLUNDRE         2 5 4 3 5 4       23

    8   KARLSSON ANDERS           O   HARESTADS SKG   0 3 2 3 5 5       18

    9   CARLSSON JOHAN            PD  LENA-HOL        0 4 5 3 2 3       17

 

 

 

 

  Klass: F56                                         SLUTRESULTAT

 

  Plac  Namn                     Förb Förening        Resultat

  ---------------------------------------------------------------------------

    1   EMANUELSSON VIGGO         S   SANDTEGENS SKF  4 6 6 6 6 6       34

    2   MATTSSON BROR             PD  FRÄNDEFORS Ö    4 6 5 6 6 6       33

    3   HAGSTEDT RUNE             O   UDDEVALLA SKG   6 4 6 4 6 5       31

    4   LUND FREDRIK              NO  HALDEN SL       5 4 6 6 6 4       31

    5   ANDRINSSON KARL           S   G.F. LÖNNSKOG   4 5 4 6 6 5       30

    6   ANDERSSON BENGT           O   FORSHÄLLA SKF   5 4 4 5 5 6       29

    7   NILSSON KENT              O   GILLET SKF      6 4 5 6 4 4       29

    8   HILMERSSON LEIF           O   ÖRGRYTE SKF     5 4 5 6 3 5       28

    9   MARKLUND KJELL            BD  AF/BODEN        6 5 4 5 3 5       28

   10   ANDERSSON BO              O   KONGAHÄLLA SKG  5 1 6 6 2 6       26

   11   ERIKSSON KURT-ERIK        O   GILLET SKF      4 3 5 6 4 4       26

   12   ARVIDSSON HENRY           O   LUR SKF         4 5 6 2 6 3       26

   13   VIKTORSSON OLLE           PD  GRUNNEBO SKG    1 3 5 5 5 6       25

   14   BOSCHETTI GUISEPPE        O   ÖRGRYTE SKF     6 3 3 2 5 6       25

   15   HULTSVED VIKTOR           S   I2 SKF          4 3 4 3 6 5       25

   16   SIGFRIDSSON GUNNAR        PD  LERUMSALLIANSEN 1 5 6 4 2 6       24

   17   ZANDERS LENNART           PD  HEMSJÖ          6 4 6 3 3 2       24

   18   JOHANSSON ALLAN           S   KRISTINEHAMN    3 3 5 6 2 4       23

   19   ARONSSON BENGT            S   LEKVATTNETS SKF 6 0 6 1 5 5       23

   20   TVETER WILLY              NO  SKJEBERG        5 3 3 6 5 0       22

   21   BENGTSSON LENNART         O   ORUST ÖSTRA SKF 3 2 3 5 2 5       20

   22   ANDERSSON JOHN            PD  FRÄNDEFORS Ö    2 3 5 5 4 1       20

   23   NILSSON BÖRGE             S   SÄFFLE          4 3 0 2 4 6       19

   24   ANDERSSON KENT            PD  FRÄNDEFORS Ö    2 0 2 6 5 4       19

   25   OLSSON LARS-ÅKE           S   ÅMOTFORS        3 2 3 1 4 5       18

   26   STRÖMBERG ROLF            S   SÄFFLE          2 0 5 6 2 3       18

   27   NORDELL BENGT             O   ÖRGRYTE SKF     2 3 2 2 4 4       17

   28   JOHANSSON HOLGER          O   SKEE SG         3 2 2 3 4 2       16

   29   OLSSON ROLF               PD  TROLLHÄTTAN     3 2 2 2 2 1       12

   30   JOHANSSON GÖSTA           O   SOLBERGA SKF    1 0 2 1 0 1        5


 Klass: F66                                         SLUTRESULTAT

 

  Plac  Namn                     Förb Förening        Resultat

  ---------------------------------------------------------------------------

    1   BENGTSSON ROLAND          S   KARLSTADS SKF   6 6 6 6 3 6       33

    2   MAGNUSSON ERLAND          O   STENUNGSUND     5 6 6 4 6 5       32

    3   AXELSSON NESTOR           O   SKG VIKINGEN    4 6 5 5 4 6       30

    4   OLSSON LENNART            O   ORUST ÖSTRA SKF 1 5 6 6 6 5       29

    5   JANSSON KARL-GUSTAV       PD  FLUNDRE         5 6 5 5 5 2       28

    6   ERICSSON VIDAR            PD  ÅNIMSKOG        4 6 3 5 6 3       27

    7   LIE STEIN                 NO  HALDEN SL       2 6 6 6 6 1       27

    8   JOHANSSON INGEMAR         O   ÖRGRYTE SKF     5 5 2 2 6 6       26

    9   JOHANSSON GÖSTA           PD  FRÄNDEFORS SKG  4 6 6 4 0 6       26

   10   JOHANSSON ERIK            O   SKEE SG         6 6 0 3 6 5       26

   11   JOHANSSON ALF             O   UDDEVALLA       6 5 5 5 5 0       26

   12   OLAUSSON IVAN             PD  HEMSJÖ          3 6 3 2 6 5       25

   13   ERIKSSON LEONARD          O   HERRESTADS SKF  5 6 5 6 2 1       25

   14   KARLSSON ALLAN            O   STRÖMSTAD SKF   3 5 1 6 4 5       24

   15   HERMANSSON TORE           O   VALLA           2 6 6 5 4 1       24

   16   JOHANSSON ÅKE             PD  FRÄNDEFORS SKG  5 3 6 1 6 2       23

   17   HANSSON OLLE              O   TANUM SKF       3 3 4 3 2 5       20

   18   HANSSON HARRY             O   SKEE SG         0 5 0 3 5 6       19

   19   NIKLASSON ERIK            O   STRÖMSTAD SKF   3 6 0 4 1 5       19

   20   OLSSON VOLMAR             PD  FRÄNDEFORS Ö    3 2 3 2 4 1       15

   21   HAGBERG KJELL             PD  GRUNNEBO SKG    1 3 0 0 2 1        7

   22   FRANSSON HELGE            O   SKEE SG         0 1 0 2 0 0        3

 

 

  GRÄNSSMÄLLEN 2000

 

  Klass: FE  F4  F3  F56                             HÖGSTA RESULTAT

 

  Plac  Namn                     Förb Förening        Resultat

  ---------------------------------------------------------------------------

    1   ANDRÉE ROGER              O   GILLET SKF      6 6 6 6 6 6       36,10

    2   HULTSVED MATTS            S   I2 SKF          6 6 6 6 6 6       36,08

    3   WERME SVEN-ÅKE            S   KARLSTADS SKF   6 6 6 6 6 6       36,06

    4   NORDLÖF HENRIK            S   ULVSBY          6 6 5 6 6 6       35

        JAKOBSSON BENGT           O   ÖRGRYTE SKF     6 6 5 6 6 6       35

        HULTSTRAND BRUNO          S   I2 SKF          6 6 5 6 6 6       35

    7   EMANUELSSON VIGGO         S   SANDTEGENS SKF  4 6 6 6 6 6       34

    8   WALLIN LEIF               O   STENUNGSUND     5 6 6 6 6 5       34

    9   MATTSSON BROR             PD  FRÄNDEFORS Ö    4 6 5 6 6 6       33

   10   JOHANSSON FREDRIK         O   GILLET SKF      4 4 6 6 6 6       32

   11   ALLANSSON BO              O   STENUNGSUND     6 4 6 5 5 6       32

   12   JOHANSSON ANDERS          S   BETEDS SKF      6 3 6 6 6 5       32

   13   ANDERSSON JERRY           O   ORUST ÖSTRA SKF 6 5 6 6 6 3       32

   14   FAHLSTAD MANNE            S   EDA SKG         4 5 4 6 6 6       31

   15   BOGELID KENNETH           S   BOGEN SKF       6 6 1 6 6 6       31

   16   SOLBAKKEN TORARNE         NO  RYGGE SL        6 5 3 5 6 6       31

   17   VALLBERG ERIK             S   ARVIKA          4 6 5 4 6 6       31

   18   OLSSON JOHAN              PD  FLUNDRE         3 5 6 6 5 6       31

   19   HAGSTEDT RUNE             O   UDDEVALLA SKG   6 4 6 4 6 5       31

   20   KARLSSON LENNART          PD  DALS ED         6 6 6 2 6 5       31


    GRÄNSSMÄLLEN 2000

 

    Lagtävling 1     GRÄNSSMÄLLEN 2000 LAGTÄVLING

 

    Plac      Lag                     Res                                     Pris

    -------------------------------------------------------------------------------

      1       STENUNGSUND              98     WALLIN LEIF                  34 250:-

                                              ALLANSSON BO                 32

                                              MAGNUSSON ERLAND             32

 

      2       GILLET GBG LAG 1         97     ANDRÉE ROGER                 36 225:-

                                              JOHANSSON FREDRIK            32

                                              AHLSTRÖM ULRIKA              29

 

      3       I2 SKF                   96     HULTSVED MATTS               36 200:-

                                              HULTSTRAND BRUNO             35

                                              HULTSVED VIKTOR              25

 

      4       EDA SKG                  94     JOHANSSON MARIA              35 150:-

                                              FAHLSTAD MANNE               31

                                              HÅKANSSON HENRY              28

 

      5       ÖRGRYTE SKF              88     JAKOBSSON BENGT              35 100:-

                                              HILMERSSON LEIF              28

                                              BOSCHETTI GUISEPPE           25

 

      6       FLUNDRE LAG 1            88     OLSSON JOHAN                 31 100:-

                                              IVARSSON KJELL               30

                                              IVARSSON LARS                27

 

      7       DALS ED                  87     BLOMGREN MIKAEL              32  75:-

                                              KARLSSON LENNART             31

                                              JOHANNESSON TOMAS            24

 

      8       ORUST ÖSTRA SKF          85     ANDERSSON JERRY              32  50:-

                                              OLSSON LENNART               29

                                              OLSSON JAN-ERIK              24

 

      9       EGGVENA-BRÅTTENSBY       85

     10       ÅNIMSKOG                 83

     11       GILLET GBG LAG 2         83

     12       NORDSTRAND LAG 2         82

     13       NORDSTRAND LAG 1         80

     14       LERUMSALLIANSEN          78

     15       KVILLE                   75

     16       FLUNDRE LAG 2            66

     17       FLUNDRE LAG 3            65

     18       HERRESTADS SKF           64

     19       STRÖMSTADS SKF           63

     20       BÄRFENDAL SKF            61

     21       LURS SKF                 61

     22       HARESTADS SKG            60

     23       BOGEN SKF                56

     24       SOLBERGA SKF             56

     25       ALINGSÅS FRIV SKARP      46