Gränsfejden 300m
2002-06-16

Resultat B 15

1

Markus Edkvist

Edsbjörke Skf (S)

146

96

242

2

Cecilia Karlsson

Dals Ed Skf (PD)

143

93

236

3

Robin Johansson

Grums Skf (S)

134

90

224

4

Magnus Dejeby

Nedre Ullerud Skytteförening (S)

131

88

219

5

Niklas Nilsson

Eda Skg (S)

123

88

211

6

Jimmy Henriksson

Hagfors Skyttegille (S)

127

77

204

7

Mattias Adolfsson

Åmotfors Skytteförening (S)

95

77

172

Resultat B 17

1

Björn Ola Bekk

Löra

136

84

220

2

Håkan Johansson

Eda Skg (S)

118

81

199

3

Anders Nilsson

Beteds Skf (S)

120

78

198

Resultat B 1

1

Ewy Werner

Edsbjörke Skf (S)

136

84

220

Resultat B 2

1

Kristoffer Tagesson

Edsbjörke Skf (S)

139

84

223

2

Lars Janson

Eda Skg (S)

129

87

216

3

Hans Cederlöf

Beteds Skf (S)

106

61

167

Resultat B 3

1

Erik Jonsson

Arvika Skyttegille (S)

132

91

223

2

Per-Åke Persson

Eda Skg (S)

129

88

217

3

Morgan Lind

Eda Skg (S)

135

82

217

4

Per Haugen

Römskog

135

82

217

5

Per-Åke Olsson

Köla Skf (S)

126

87

213

6

Tony Lövgren

Åmotfors Skytteförening (S)

133

78

211

7

Göran Henriksson

Hagfors Skyttegille (S)

122

77

199

8

Hans-Åke Halvarsson

Dalby Skyttegille (S)

128

65

193

Resultat B 4

1

Kenneth Lind

Eda Skg (S)

139

93

232

2

Michael Hermansson

Eda Skg (S)

137

94

231

3

Göran Berggren

Skillingmarks Skytteförening (S)

138

93

231

4

Lena Åkesson-Janson

Eda Skg (S)

138

92

230

5

Anna Håkansson

Eda Skg (S)

139

90

229

6

Manne Fahlstad

Eda Skg (S)

134

94

228

7

Dick Edman

Dals Ed Skf (PD)

136

92

228

8

Björn Holmqvist

Eda Skg (S)

133

92

225

9

Marie Malmstedt

Bogen Skf (S)

133

90

223

10

Jan-Olof Svensson

Edsbjörke Skf (S)

135

86

221

11

Patrik Olsson

Köla Skf (S)

133

87

220

12

Emil Skoglund

Arvika Skyttegille (S)

124

93

217

13

Maria Johansson

Eda Skg (S)

126

86

212

14

Tapio Mäenpä

Storfors Skf

128

83

211

15

Stig Fossheim

Löra

132

77

209

16

Ann-Sophie Nilsson

Beteds Skf (S)

136

72

208

Resultat B Elit

1

Matts Hultsved

I 2 Skf (S)

146

92

238

2

Henry Håkansson

Eda Skg (S)

143

94

237

3

Kim Persson

Arvika Skyttegille (S)

140

96

236

4

Mikael Johansson

Grums Skf (S)

142

94

236

5

Hans Nilsson

Eda Skg (S)

144

90

234

6

Anders Brolund

Arvika Skyttegille (S)

141

92

233

7

Kjell-Ivar Brustad

Eidskog

139

92

231

8

Conny Bogelid

Bogen Skf (S)

135

95

230

9

Jörgen Nilsson

Beteds Skf (S)

135

92

227

10

Niklas Broberg

Evertsberg (W)

135

90

225

11

Stefan Lundgren

Nedre Ullerud Skytteförening (S)

135

88

223

12

Per Lönnhöjden

Hokåsskog

132

87

219

Resultat B 56

1

Henry Ottosson

Torsby Skf (S)

138

88

226

2

Lennart Karlsson

Dals Ed Skf (PD)

135

90

225

3

Kenneth Bogelid

Bogen Skf (S)

137

83

220

4

Sam Bernhardsson

GF Lönnskog (S)

127

88

215

5

Lars-Erik Skoog

Arvika Skyttegille (S)

130

81

211

6

Mats Persson

Edane Skytteförening (S)

126

84

210

7

Karl Andrinsson

GF Lönnskog (S)

123

83

206

8

Matti Gärden

Kristinehamn Skf (S)

118

83

201

9

Allan Lövgren

Åmotfors Skytteförening (S)

107

65

172

Resultat B 66

1

Arne Johansson

Grums Skf (S)

138

89

227

2

Sune Johansson

Grava Skytteförening (S)

122

69

191

Resultat B66L

1

Finn Lunderby

Hokåsskog

136

90

226

2

Sverre Lönnhöjden

Hokåsskog

131

89

220

Resultat Lagfinal

1

Arvika

26

29

28

25

29

137

Anders Brolund, Kim Persson, Erik Jonsson

2

Bogen

26

26

26

24

27

129

3

Eda 1

29

25

24

27

24

129

4

Eda 2

18

25

28

23

26

120

Final Liggande

1

Markus Edkvist

Edsbjörke Skf (S)

242

97

339

2

Cecilia Karlsson

Dals Ed Skf (PD)

236

96

332

3

Kristoffer Tagesson

Edsbjörke Skf (S)

223

96

319

4

Magnus Dejeby

Nedre Ullerud Skytteförening (S)

219

96

315

5

Robin Johansson

Grums Skf (S)

224

88

312

6

Lars Janson

Eda Skg (S)

216

95

311

7

Ewy Werner

Edsbjörke Skf (S)

220

81

301

8

Finn Lunderby

Hokåsskog

226

0

226

9

Sverre Lönnhöjden

Hokåsskog

220

0

220

10

Björn Ola Bekk

Löra

220

0

220

Final Veteran

1

Henry Ottosson

Torsby Skf (S)

226

80

306

2

Lennart Karlsson

Dals Ed Skf (PD)

225

80

305

3

Kenneth Bogelid

Bogen Skf (S)

220

80

300

4

Sam Bernhardsson

GF Lönnskog (S)

215

80

295

5

Arne Johansson

Grums Skf (S)

227

67

294

6

Karl Andrinsson

GF Lönnskog (S)

206

78

284

7

Mats Persson

Edane Skytteförening (S)

210

68

278

8

Sune Johansson

Grava Skytteförening (S)

191

46

237

9

Lars-Erik Skoog

Arvika Skyttegille (S)

211

0

211

10

Matti Gärden

Kristinehamn Skf (S)

201

0

201

Final Öppen
1Kim PerssonArvika Skyttegille (S)23693329
2Anders BrolundArvika Skyttegille (S)23395328
3Matts Hultsved I 2 Skf (S)23890328
4Henry HåkanssonEda Skg (S)23787324
5Conny BogelidBogen Skf (S)23090320
6Kjell-Ivar BrustadEidskog23189320
7Lena Åkesson-JansonEda Skg (S)23089319
8Niklas BrobergEvertsberg (W)22591316
9Manne FahlstadEda Skg (S)22888316
10Kenneth LindEda Skg (S)23284316
11Hans Nilsson Eda Skg (S)23482316
12Mikael Johansson Grums Skf (S)23680316
13Anna Håkansson Eda Skg (S)22984313
14Göran BerggrenSkillingmarks Skytteförening (S)23182313
15Michael HermanssonEda Skg (S)23181312
16Arne JohanssonGrums Skf (S)22784311
17Henry OttossonTorsby Skf (S)22683309
18Jörgen NilssonBeteds Skf (S)22779306
19Dick EdmanDals Ed Skf (PD)22877305
20Björn HolmqvistEda Skg (S)22571296