Jönköpings Läns Storfiskeregistrering

15 Största 1984-1997


Abborre Braxen Färna Gädda Gös Lake Mört Ruda Sarv Sik Sutare Ål

Abborre


GRAM CM DATUM BETE NAMN KLUBB
1 1832 970406 WOBBLER BO AXELSSON ANEBY SFK
2 1785 940402 PIRK M. WENNERSTRAND SMAFF
3 1780 86 MASK TONY NILSSON GNOSJÖ
4 1776 47 960217 PIMPEL BO LARSSON ANEBY
5 1765 86 SPINN J. JOHANSSON GNOSJÖ
6 1740 86 MÖRT ALFREDO RODRIGUES JSF
7 1671 50 970519 JIG DICK SWÄRD JSF  
8 1660 54 940324 PIRK MIKAEL DAHL NJUDUNG
8 1660 84 PIMPEL STURE BOHMAN GNOSJÖ
8 1660 47 960106 MORMYSHKA LEIF IVARSSON HÖGLAND
11 1640 85 HASPEL C. LANDBERG HESTRA
12 1625 45 940318 PIRK KENT SVENSSON NISSAFORS
13 1610 84 PIMPEL CHRISTER SVENSSON EKSJÖ
14 1600 46 940305 BALANS ANDERS RUNALD HSFK
14 1600 49,5 961228 MORMYSHKA PETER MILDNER GLIET


Abborre Braxen Färna Gädda Gös Lake Mört Ruda Sarv Sik Sutare Ål

Braxen


GRAM CM DATUM BETE NAMN KLUBB
1. 4330 62 940430 MASK FREDDY JOHANSSON TRANÅS SF
2. 3555 61 960523 MASK KAI JOHANSSON TRANÅS SF
3. 3525 63 890805 METE K. ANDERSSON NJUDUNG
4. 3490 60 970509 MASK FREDDY JOHANSSON TRANÅS SF
5. 3450 84 MASK TONY EKMAN NÄSSJÖ
6. 3441 65,5 950505 MASK/MAGG KENT SVENSSON NISSAFORS
7. 3430 61 980506 MASK/MAJS STEFAN JOHANSSON TRANÅS SF
8. 3330 60 960607 MASK FREDDY JOHANSSON TRANÅS SF
9. 3325 60 970525 MASK STEFAN JOHANSSON TRANÅS SF
10. 3310 63 890805 METE KJELL ANDERSSON NJUDUNG
11. 3280 58 960526 BRÖD/MAGG STEFAN HULTGREN TRANÅS SF
12. 3275 63 980502 MASK STEFAN JOHANSSON TRANÅS SF
13. 3260 60,5 970528 MASK FREDDY JOHANSSON TRANÅS SF
13. 3260 60,5 970528 MASK/MAJS MATS KALENIUS TENHULT
15. 3240 60 960530 MASK KAI JOHANSSON TRANÅS SF


Abborre Braxen Färna Gädda Gös Lake Mört Ruda Sarv Sik Sutare Ål

Färna


GRAM CM DATUM BETE NAMN KLUBB
1. 2605 56 950516 BRÖD NIKLAS GRABERG HÖGLAND.
2. 2575 57 950505 BRÖD NIKLAS GRABERG HÖGLAND.
3. 2526 56 930501 BRÖD HENRIK OLSSON JSF
4. 2490 55 930505 BRÖD LEIF IVARSSON HÖGLAND.
5. 2475 54 930508 BRÖD DANIEL HEGG HÖGLAND.
6. 2425 57 960512 BRÖD JOHAN FRIDELL HÖGLAND.
7. 2410 55 930429 BRÖD NIKLAS GRABERG HÖGLAND.
7. 2410 55 980524 OSTPASTA NIKLAS GRABERG HÖGLAND.
9. 2275 54 970505 PASTA NIKLAS GRABERG HÖGLAND.
10. 2265 54 960512 BRÖD JONAS ANDERSSON TRANÅS SF
11. 2260 54 930403 BRÖD PETER ANDERSSON HÖGLAND.
12. 2220 55 960502 BRÖD JOHAN FRIDELL HÖGLAND.
13. 2195 54 950429 BRÖD JAN BACKE HÖGLAND.
14. 2175 55 960512 BRÖD JOHAN FRIDELL HÖGLAND.
15. 2150 54 930327 BRÖD DANIEL HEGG HÖGLAND.


Abborre Braxen Färna Gädda Gös Lake Mört Ruda Sarv Sik Sutare Ål

Gädda


GRAM CM DATUM BETE NAMN KLUBB
1 18050 130 901101 TROLLING T. LINDVALL HUSKVARNA
2 13050 880720 TROLLING KENT BILLEMARK GRIMMEN
3 12640 87 TROLLING R. HOLMSTRÖM HILLESTORP
4 12200 122 970726 DRAG INGE JOHANSSON HÖGLAND.
5 11545 84 MÖRT PER EHRNST GLIET
6 11500 84 TROLLING G. JUNGERBY HESTRA
7 11410 84 MÖRT G. EKSTRAND HUSKVARNA
8 11395 110 941120 WOBBLER CHRISTER ADOLFSSON NÄSSJÖ SFK
9 11150 880619 TROLLING S. HÄRESTRAND FENAN
10 11100 120 911109 WOBBLER ERIK PETTERSSON GRIMMEN
10 11100 114 980510 WOBBLER FREDRIK RYDEBARK EKSJÖ FK
12 11000 84 DRAG ROLF AJAXON NÄSSJÖ
13 10860 84 MÖRT JANOS MAJOR JSF
14 10712 113 890305 MÖRT H. MOBERG JSF
15 10680 86 MÖRT G. EKSTRAND HUSKVARNA


Abborre Braxen Färna Gädda Gös Lake Mört Ruda Sarv Sik Sutare Ål

Gös


GRAM CM DATUM BETE NAMN KLUBB
1. 9690 87 TROLLING NIKLAS KRANTZ SMAFF
2. 9250 95 980626 MÖRT FREDRIK KARLSTRÖM EKSJÖ FK
3. 9080 87 TROLLING NIKLAS KRANTZ SMAFF
4. 8600 880522 MÖRT S. JONSSON ANEBY
5. 8175 850723 MÖRT ALLVAR OTTOSSON JSF
6. 8160 880918 TROLLING S. GUSTAVSSON GLIET
7. 8100 86 MÖRT S. JOHANSSON ANEBY
8. 8000 86 TROLLING J. LEINONEN GISLAVED
9. 7810 86 MÖRT JOUKO RIIKONEN JSF
10. 7550 90 920630 TROLLING P. LUNDBERG HSFK
10. 7550 90 970624 MÖRT LEIF SMEDBERG GLIET
12. 7520 91 890525 TROLLING H. KARLSSON SMAFF
13. 7380 91 970628 WOBBLER CHRISTER SVENSSON EKSJÖ
14. 7260 850526 METE H. NILSSON FORSERUM
15. 7176 94 970711 MÖRT ANDERS ANDERSSON TENHULT


Abborre Braxen Färna Gädda Gös Lake Mört Ruda Sarv Sik Sutare Ål

Lake


GRAM CM DATUM BETE NAMN KLUBB
1. 5475 86 960207 ABBORRBIT LARS LINDQVIST VILLSTAD
2. 4760 82 900104 MÖRT ROGER LJUNG
3. 4420 84 PIMPEL HANS KÄLL
4. 3975 85 PIMPEL P-O NILSSON FORSERUM
5. 3870 880127 PIMPEL BERNO FLORIN JSF
6. 3865 881230 PIMPEL BERNO FLORIN JSF
7. 3850 76 960207 ABBORRBIT LARS LINDQVIST VILLSTAD
8. 3575 72 970117 ABBORRBIT LARS LINDQVIST VILLSTAD
9. 3495 70 910303 PIMPEL JOUKO RIIKONEN JSF
10. 3370 85 PIMPEL H NILSSON SÄVSJÖ
11. 3360 77 980208 ABBORRE LENNART LINDGREN TRANÅS SF
12. 3350 75 960223 ABBORRBIT LARS LINDQVIST VILLSTAD
13. 3285 85 PIMPEL J. JOHANSSON JSF
14. 3270 70 900104 NORS ALLVAR OTTOSSON JSF
15. 3250 76 960226 SIKLÖJA ULF LARSSON VILLSTAD


Abborre Braxen Färna Gädda Gös Lake Mört Ruda Sarv Sik Sutare Ål

Mört


GRAM CM DATUM BETE NAMN KLUBB
1 1220 45 910715 METE SIMEON DAVIDSSON JSF
2 1216 43 900424 MAJS/MAGG JOUKO RIIKONEN JSF
3 1154 40 910506 METE STIG LUNDAHL JSF
4 1094 41 910507 METE JOUKO RIIKONEN JSF
5 1088 40,5 900423 METE STIG LUNDAHL TENHULT
6 1072 87 METE BOINE ANDERSSON HÖGL.
7 1060 42 910716 METE SIMEON DAVIDSSON JSF
8 1010 41 910715 METE HENRIK LARSSON JSF
9 1010 40 910715 METE HENRIK LARSSON JSF
10 960 41 910507 METE STIG LUNDAHL JSF
11 954 39 900424 MAJS JOUKO RIIKONEN JSF
12 950 39 910715 METE HENRIK LARSSON JSF
13 936 41 910506 METE JOUKO RIIKONEN JSF
14 934 41 910507 METE STIG LUNDAHL JSF
15 918 40,5 900423 METE STIG LUNDAHL TENHULT


Abborre Braxen Färna Gädda Gös Lake Mört Ruda Sarv Sik Sutare Ål

Ruda


GRAM CM DATUM BETE NAMN KLUBB
1. 1990 39,5 960805 MAJS/MAGG MATS KALENIUS TENHULT
2. 1922 43 960905 MASK C. JÖNSSON ANEBY SFK
3. 1874 43 980814 MAJS MATS WIDEGREN GLIET
4. 1825 41,5 960808 MAJS/MAGG MATS KALENIUS TENHULT
5. 1798 42 960821 MAJS MATS WIDEGREN GLIET
6. 1790 42,5 970705 MAJS MATS WIDEGREN GLIET
7. 1765 42 970703 MAJS/MAGG MATS KALENIUS TENHULT
8. 1610 41 960602 MAJS HANS AGNEBRATT GLIET
9. 1600 39 970608 MAJS/MAGG MATS WIDEGREN GLIET
10. 1590 42 970712 MAJS MATS WIDEGREN GLIET
11. 1584 41 970704 MAJS/MAGG MATS KALENIUS TENHULT
12. 1580 38 970720 MAJS MATS WIDEGREN GLIET
13. 1570 950815 MAJS HANS AGNEBRATT GLIET
14. 1520 930627 METE HANS AGNEBRATT GLIET
15. 1450 940513 MAJS HANS AGNEBRATT GLIET


Abborre Braxen Färna Gädda Gös Lake Mört Ruda Sarv Sik Sutare Ål

Sarv


GRAM CM DATUM BETE NAMN KLUBB
1. 1278 41 980801 MASK MIKAEL DAHL NJUDUNG
2. 1188 45 980329 M.M.M JOHAN STRÖM GLIET
3. 1186 940614 METE MATS KALENIUS TENHULT
4. 1146 36 980603 MASK EMIL MÅRDAHL NJUDUNG
5. 1119 39 920730 METE C-M HOLMBERG NJUDUNG
6. 1095 38 940609 BRÖD LEIF IVARSSON HÖGL.
7. 1080 37 960513 BRÖD FREDRIK SANDAHL TRANÅS SF
8. 1054 37,5 960512 MAGGOT JONAS GULLSTRAND GLIET
9. 1030 86 METE BERNO FLORIN JSF
10. 1020 37 970705 MAGGOT FREDDY JOHANSSON TRANÅS SF
11. 1015 39 980616 MAGGOT MATS KALENIUS TENHULT
12. 1010 37 960804 MAGGOT FREDDY JOHANSSON TRANÅS SF
12. 1010   970605 MASK JOHAN STRÖM GLIET
14. 1002 39 900408 METE JOUKO RIIKONEN JSF
15. 990 37,5 970516 MAJS/MAGG MATS KALENIUS TENHULT


Abborre Braxen Färna Gädda Gös Lake Mört Ruda Sarv Sik Sutare Ål

Sik


GRAM CM DATUM BETE NAMN KLUBB
1 3340 70 901231 MORMYSHKA ALLVAR OTTOSSON JSF
2 3259 65 890127 MORMYSHKA KAUKO NURRO JSF
3 3060 87 MORMYSHKA BERNO FLORIN JSF
4 3008 64 890129 MORMYSHKA JOUKO RIIKONEN JSF
5 2837 880228 PIMPEL BERNO FLORIN JSF
6 2756 64 900728 TROLLING T. STENVALL TENHULT
7 2560 64 900114 MORMYSHKA BERNO FLORIN JSF
8 2520 880207 PIMPEL BERNO FLORIN JSF
9 2495 880302 PIMPEL ALFREDO RODRIGUEZ JSF
10 2480 61 940217 MORMYSHKA JOUKO RIIKONEN HSFK
11 2475 880124 PIMPEL BERNO FLORIN JSF
12 2430 87 PIMPEL K. RIIKONEN HSFK
13 2410 87 MORMYSHKA ALLVAR OTTOSSON JSF
14 2395 60 940218 MORMYSHKA L-Å ÅHLEN HSFK
15 2380 87 PIMPEL JOUKO RIIKONEN JSF


Abborre Braxen Färna Gädda Gös Lake Mört Ruda Sarv Sik Sutare Ål

Sutare


GRAM CM DATUM BETE NAMN KLUBB
1 3345 84 METE T. SVENSSON HÖGLAND
2 3175 55 900530 METE N. GRABERG HÖGLAND
3 3170 58 920602 METE J. RIIKONEN HSFK
4 3150 54 890529 METE N. GRABERG HÖGLAND
5 3130 84 METE N. GRABERG HÖGLAND
6 3115 85 METE T. SVENSSON HÖGLAND
7 3110 57,5 900630 METE N. GRABERG HÖGLAND
7 3110 54 960608 MAJS JAN EKELUND HÖGLAND
9 3090 84 METE T. SVENSSON HÖGLAND
10 3075 85 METE L. LIND HÖGLAND
11 3060 880607 METE N. GRABERG HÖGLAND
12 3038 54 980612 MAJS/MAGG MATS KALENIUS TENHULT
13 3000 56 960617 MASK/MAJS MATS KALENIUS TENHULT
13 3000 55 960617 MAJS MATS WIDEGREN GLIET
15 2970 84 METE T. SVENSSON HÖGLAND


Abborre Braxen Färna Gädda Gös Lake Mört Ruda Sarv Sik Sutare Ål

Ål


GRAM CM DATUM BETE NAMN KLUBB
1 2920 111 910605 MASK NIKLAS GRABERG HÖGL.
2 2560 108 920517 METE F. GUSTAVSSON HÖGL.
3 2380 103 980717 MASK LEIF IVARSSON HÖGL.
4 2340 106 910629 MASK NIKLAS GRABERG HÖGL.
5 2260 880902 METE KJELL ANDERSSON NJUDUNG
6 2180 98 980716 MASK JAN EKELUND HÖGL.
7 2020 95 900731 METE ALFREDO RODRIGUEZ JSF
8 2006 880820 METE KJELL ANDERSSON NJUDUNG
9 1935 103 970706 MASK GÖRAN JOHANSSON GLIET
10 1920 85 MASK OVE BOHM GLIET
11 1910 930607 RÄKA L. SANDBERG VILLSTAD
12 1905 85 MASK R. HOLMSTRÖM HILLESTORP
13 1865 92 970528 MASK MATS KALENIUS TENHULT
14 1822 95 910719 METE KJELL ANDERSSON NJUDUNG
15 1820 86 MASK ALLVAR OTTOSSON JSF


Abborre Braxen Färna Gädda Gös Lake Mört Ruda Sarv Sik Sutare Ål

Tillbaka