Resultat, torsd. 23 sep, 30 sep, 7 okt, 14 okt, 21 okt , 28 okt, 4 nov, 11 nov, 4+11 nov, 18 nov, 25 nov , 2 dec, 25 nov+2 dec , 9 dec , 16 dec2004,

MÅNADSTÄVLINGAR


 KVÄLLSTÄVLING  23 SEP-04
Partävling, 7 par, 28 brickor, 14 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 48 p
Överst 1 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 62 p Bp 14 p Vinp = 75 2 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 55 p Bp 10 p Vinp = 50 3 Ingvar Lundin - John Petersson 50 p Bp 7 p Vinp = 25 4 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 49 p 5 Ingrid Ek - Leif Nilsson 43 p 6 Ruth Persson - Birgitta Granquist 41 p 7 Ingrid Jönsson - Alve Andersson 36 p
Spelprogram HT 04-VT 05
RESULTAT+Scorer


 Månadstävling 1  30 SEP-04
Partävling, 8 par, 28 brickor, 14 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 84 p
Överst 1 Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 93 p Bp 16 p Vinp = 75 2 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 89 p Bp 11 p 3 Ingvar Lundin - John Petersson 86 p Bp 8 p 4/5 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 83 p Vinp = 50 Ruth Persson - Birgitta Granquist 83 p 6 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 82 p Vinp = 25 7/8 Ingrid Jönsson - Alve Andersson 77 p Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 77 p
Spelprogram HT 04-VT 05
RESULTAT+Scorer


 KVÄLLSTÄVLING  7 OKT-04
Partävling, 9 par, 27 brickor, 9 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 72 p
Överst 1 Bo Lenntoft - Ingvar Steneram 83 p Bp 18 p Vinp = 50 2/4 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 79 p Bp 7 p Nils Erlandsson - Tord Olsson 79 p Bp 7 p Erik Jeppsson - Leif Nilsson 79 p Bp 7 p Vinp = 25 5 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 76 p Vinp = 75 6 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 73 p 7 Ingrid Jönsson - Alve Andersson 68 p 8 Ruth Persson - Birgitta Granquist 63 p 9 Ingvar Lundin - John Petersson 48 p
Spelprogram HT 04-VT 05
RESULTAT+Scorer


 OKTOBERSILVER  14 OKT-04
Partävling,10 par, 27 brickor, 9 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 108 p
Överst Medlemsnr 1 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 136 p Sp 10 p 9413/13468 2 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 129 p Sp 7 p 10844/10050 3 Ingvar Lundin - John Petersson 119 p Sp 3 p 5709/13473 4 Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 118 p 12662/78437 5 Ingrid Ek - Leif Nilsson 117 p 88813/10842 6 Sven- Åke Sandberg - Bo Lenntoft 115 p 10840/10847 7 Nils Erlandsson - Tord Olsson 104 p 6109/1472 8 Willy Dehlin - Laszlo Szarka 98 p 11928/5708 9 Ruth Persson - Birgitta Granquist 88 p 26348/26347 10 Ingrid Jönsson - Alve Andersson 56 p 26346/10837


KVÄLLSTÄVLING  21 OKT-04
Partävling, 11 par, 33 brickor, 11 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 134 p
Överst Medlemsnr 1 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 163 p Bp 22 p 10844/10050 2 Bo Lenntoft - Ingvar Steneram 159 p Bp 15 p 10847/78437 3 Bengt Persson - Jan Franzén 149 p Bp 10 p 26869/6299 4 Ingvar Lundin - John Petersson 142 p Bp 7 p 5709/13473 5 Ingrid Ek - Leif Nilsson 140 p 88813/10842 6 Nils Erlandsson - Tord Olsson 134 p 6109/1472 7 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 132 p 10840/10846 8 Ruth Persson - Birgitta Granquist 119 p 26348/26347 9 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 118 p 9413/13468 10 Ingrid Jönsson - Alve Andersson 114 p 26346/10837 11 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 103 p 13475/13477


Månadstävling 2  28 OKT-04
Partävling, 11 par, 33 brickor, 11 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 134 p
Överst Medlemsnr 1 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 153 p Bp 22 p 10844/10050 2 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 152 p Bp 15 p 10840/10846 3 Ingrid Ek - Leif Nilsson 150 p Bp 10 p 88813/10842 4 Bo Lenntoft - Ingvar Steneram 147 p Bp 7 p 10847/78437 5 Ingvar Lundin - John Petersson 142 p 5709/13473 6 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 139 p 13475/13477 7 Nils Erlandsson - Tord Olsson 130 p 6109/1472 8 Ruth Persson - Birgitta Granquist 122 p 26348/26347 9 Bengt Persson - Jan Franzén 121 p 26869/6299 10 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 106 p 9413/13468 11 Ingrid Jönsson - Alve Andersson 103 p 26346/10837


Mårtenstävling Omg.1 4 NOV-04
Partävling, 14 par, 26 brickor, 13 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 156 p
Överst Medlemsnr 1 Willy Åstrand - Laszlo Szarka 183,5 p Bp 28 p 24615/ 5708 2 Ingvar Lundin - John Petersson 178 p Bp 19 p 5709/13473 3 Erik Jeppsson - Per Stackerud 175 p Bp 13 p 10833/10846 4 Bengt Persson - Jan Franzén 169 p Bp 9 p 26869/6299 5 Nils Erlandsson - Tord Olsson 158 p Bp 6 p 6109/1472 6 Ingrid Ek - Leif Nilsson 158 p 88813/10842 7 Ingrid Jönsson - Alve Andersson 156 p 26346/10837 8 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 154 p 13475/13477 9 Bo Lenntoft - Hugo Jönsson 153 p 10847/83815 10 Ruth Persson - Birgitta Granquist 152 p 26348/26347 11 Bo Engström - Christer Östberg 145 p 13212/13500 12 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 139 p 10844/10050 13 Hugo Härnelöf - Ingvar Steneram 132 p 12662/78437 14 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 131 p 9413/13468


Mårtenstävling Omg.2 11 NOV-04
Partävling, 13 par, 26 brickor, 13 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 143 p
Överst Medlemsnr 1 Ingvar Lundin - John Petersson 166 p Bp 26 p 5709/13473 2 Ingrid Ek - Leif Nilsson 161 p Bp 18 p 88813/10842 3 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 156 p Bp 12 p 10844/10050 4 Nils Erlandsson - Tord Olsson 153 p Bp 8 p 6109/1472 5 Willy Dehlin - Laszlo Szarka 151 p Bp 6 p 24615/ 5708 6 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 149 p 13475/13477 7 Heléne Szarka - Jan Franzén 148 p 86308/6299 8 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 143 p 9413/13468 9 Hugo Härnelöf - Ingvar Steneram 143 p 12662/78437 10 Ruth Persson - Birgitta Granquist 137 p 26348/26347 11 Ingrid Jönsson - Alve Andersson 125 p 26346/10837 12 Bo Lenntoft - Hugo Jönsson 121 p 10847/83815 13 Erik Jeppsson - Per Stackerud 112 p 10833/10846


Mårtenstävling Omg.1+2 11 NOV-04
SAMMANLAGT, 52 brickor, 26 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 300 p
Överst Medlemsnr 1 Ingvar Lundin - John Petersson 344 p 5709/13473 Kalkon 2 Willy Dehlin - Laszlo Szarka 335 p 24615/ 5708 Kalkon 3 Ingrid Ek - Leif Nilsson 319 p 88813/10842 2 st Kycklingar 4 Heléne Szarka - Jan Franzén 317 p 86308/6299 Kyckling 5 Nils Erlandsson - Tord Olsson 311 p 6109/1472 6 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 303 p 13475/13477 7 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 295 p 10844/10050 8 Ruth Persson - Birgitta Granquist 289 p 26348/26347 9 Erik Jeppsson - Per Stackerud 288 p 10833/10846 10 Ingrid Jönsson - Alve Andersson 281 p 26346/10837 11 Hugo Härnelöf - Ingvar Steneram 274 p 12662/78437 12 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 274 p 9413/13468 13 Bo Lenntoft - Hugo Jönsson 274 p 10847/83815 Månadstävling 3 18 NOV-04
Partävling, 6 par, 25 brickor, 5 ronder
Start kl 18.30 TL: Ce-Ge Ekelund, medel: 50 p
Överst Medlemsnr 1 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 62 p Bp 12 p 10840/10846 2 Ingrid Jönsson - Alve Andersson 52 p Bp 4 p 26346/10837 3 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 52 p Bp 4 p 9413/13468 4 Ruth Persson - Birgitta Granquist 52 p Bp 4 p 26348/26347 5 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 41 p 10844/10050 6 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 41 p 13475/13477 OBS! För denna tävling saknas fn score-tavlor o sammandrag
Julgottetävling Omg.1 25 NOV-04
Partävling, 5 par, 25 brickor, 5 ronder
Start kl 18.30 TL: Ce-Ge Ekelund, medel: 25 p
Överst Medlemsnr 1 Ingrid Ek - Leif Nilsson 34 p Bp 10 p 88813/10842 2 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 33 p Bp 7 p 10844/10050 3/4 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 21 p 10840/10846 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 21 p 9413/13468 5 Ingrid Jönsson - Alve Andersson 16 p 26346/10837 Julgottetävling Omg.2 2 DEC-04
Partävling, 7 par, 28 brickor, 7 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 56 p
Överst Medlemsnr 1 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 70 p Bp 14 p 10840/10846 2 Ce-Ge Ekelund - Bo Lenntoft 65 p Bp 10 p 10844/10847 3 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 57 p Bp 7 p 13475/13477 4 Ingrid Jönsson - Alve Andersson 54 p 26346/10837 5 Ruth Persson - Birgitta Granquist 53 p 26348/26347 6 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 50 p 9413/13468 7 Erik Jeppsson - Leif Nilsson 43 p 10833/10842 OBS! För denna tävling saknas fn score-tavlor o sammandrag Julgottetävling Omg.1+2 2 DEC-04
Partävling, 7 par, 53 brickor, 12 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 108 p
Överst Medlemsnr Priser 1 Ce-Ge Ekelund - Bo Lenntoft 135 p 10844/10847 Fruktkorgar 2 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 115 p 10840/10846 Fruktkorgar 3 Erik Jeppsson - Leif Nilsson 115 p 10833/10842 Fruktkorgar 4 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 105 p 13475/13477 Fruktkorgar 5 Ruth Persson - Birgitta Granquist 101 p 26348/26347 Fruktkorgar 6 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 96 p 9413/13468 Fruktkorgar 7 Ingrid Jönsson - Alve Andersson 88 p 26346/10837 Fruktkorgar KVÄLLSTÄVLING 9 DEC-04
Partävling, 6 par, 30 brickor, 10 ronder
Start kl 18.30 TL: Ce-Ge Ekelund, medel: 60 p
Överst Medlemsnr 1 Ce-Ge Ekelund - Bo Lenntoft 71 p Bp 12 p 10844/10847 2 Ruth Persson - Birgitta Granquist 70 p Bp 8 p 26348/26347 3 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 63 p 10840/10846 4 Erik Jeppsson - Ingrid Ek 54 p 10833/88813 5 Bengt Persson - Jan Franzén 53 p 26869/6299 6 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 49 p 9413/13468 AVSLUTNING 16 DEC-04
Partävling, 7 par, 28 brickor, 7 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 48 p
Överst Medlemsnr 1 Ingrid Ek - Sven Pennsäter 52 p Bp 14 p 88813/13468 2 Kerstin Pennsäter - Gert Borgquist 50 p Bp 10 p 9413/10050 3 Ce-Ge Ekelund - Sven- Åke Sandberg 49 p Bp 7 p 10844/10840 4 Leif Nilsson - Per Stackerud 48 p 10842/10846 5/6 Margareta Borgquist - Jan Franzén 47 p 13475/ 6299 Birgitta Granquist - Percy Borgquist 47 p 26347/13477 7 Ruth Persson - Bengt Persson 43 p 26348/26869 Spelprogram HT 04-VT 05
RESULTAT+Scorer
MÅNADSTÄVLINGAR Överst Segrare i de olika tävlingarna. 1 Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 55,6/100 2 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 57,5/100 3 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 60/100 4 5 6

[hemsida] [Spelprogram HT 04-VT 05] [BRIDGE]