Resultat, torsd. 8, 15, 22, 15+22, 29 jan, 5 feb, 12 feb, 19 feb, 26 feb, 4 mar, 11 mar, 18 mar, 25 mar, 1 apr, 15 apr, 22 apr, 29 apr, 6 maj 2004,

VINPOÄNG
MÅNADSTÄVLINGAR

Spelprogram HT 03-VT 04

RESULTAT+Score 8 jan
2-RONDERSTÄVLING ROND 1. 15 JAN-04
Partävling, 12 par, 33 brickor, 11 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 165 p
Överst 1 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 201 p Bp 24 p Vinp = 50 2 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 198 p Bp 16 p Vinp = 75 3 Ingvar Lundin - John Petersson 190 p Bp 11 p 4 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 181 p Bp 8 p Vinp = 25 5 Börje Andersson - Henry Pettersson 162 p 6 Ingrid Ek - Leif Nilsson 160 p 7 Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 157 p 8 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 155 p 9 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 150 p 10 Bengt Persson - Jan Franzén 145 p 11 Erik Jeppsson - Bo Lenntoft 142 p 12 Nils Erlandsson - Tord Olsson 139 p
RESULTAT+Score 15 JAN
2-RONDERSTÄVLING ROND 2. 22 JAN-04
Partävling, 12 par, 33 brickor, 11 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 165 p
Överst
SAMMANLAGT 1 Willy Dehlin - Laszlo Szarka 210 p Bp 24 p Vinp = 75 2 Nils Erlandsson - Tord Olsson 184 p Bp 16 p Vinp = 25 3 Bengt Persson - Jan Franzén 171 p Bp 11 p Vinp = 50 4 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 166 p Bp 8 p 5 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 165 p 6/7 Ingvar Lundin - John Petersson 162 p Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 162 p 8 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 161 p 9 Ingrid Ek - Leif Nilsson 160 p 10 Börje Andersson - Henry Pettersson 159 p 11 Erik Jeppsson - Bo Lenntoft 147 p 12 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 133 p
RESULTAT+Score 22 JAN
2-RONDERSTÄVLING ROND 1+2. 22 JAN-04
SAMMANLAGT
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 330 p
Överst 1 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 367 p 2 Willy Dehlin - Laszlo Szarka 360 p 3 Ingvar Lundin - John Petersson 352 p 4 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 346 p 5 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 331 p 6 Nils Erlandsson - Tord Olsson 323 p 7 Börje Andersson - Henry Pettersson 321 p 8 Ingrid Ek - Leif Nilsson 320 p 9 Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 319 p 10/ Bengt Persson - Jan Franzén 316 p 11 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 316 p 12 Erik Jeppsson - Bo Lenntoft 289 p
MÅNADSTÄVLING 4 29 JAN-04
Partävling, 13 par, 26 brickor, 13 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 130 p
Överst
1 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 184 p Bp 26 p Vinp = 100 2 Nils Erlandsson - Tord Olsson 170 p Bp 18 p Vinp = 75 3 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 148 p Bp 12 p Vinp = 50 4 Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 137 p Bp 8 p Vinp = 25 5 Bengt Persson - Jan Franzén 130 p Bp 6 p 6 Börje Andersson - Hasse Igeby 127 p 7 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 121 p 8 Ingvar Lundin - John Petersson 120 p 9 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 118 p 10 Lennart Andersson - Christer Östberg 117 p 11 Ingrid Ek - Leif Nilsson 111 p 12 Erik Jeppsson - Bo Lenntoft 104 p 12 Alve Andersson - Ingvar Hansson 103 p
RESULTAT+Score 29 JAN
ALLEMANSKVAL. 5 FEB-04
Partävling, 12 par, 33 brickor, 11 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 165 p
Överst 1 Nils Erlandsson - Tord Olsson 196 p Bp 24 p Vinp = 75 2 Ingrid Ek - Leif Nilsson 195 p Bp 16 p Vinp = 50 3 Ingvar Lundin - John Petersson 191 p Bp 11 p 4 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 190 p Bp 8 p Vinp = 25 5 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 182 p 6 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 162 p 7 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 159 p 8 Erik Jeppsson - Bo Lenntoft 152 p 9 Alve Andersson - Ingvar Hansson 147 p 10 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 144 p 11 Börje Andersson - Henry Pettersson 143 p 12 Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 119 p RESULTAT+Score 5 FEB
MÅNADSTÄVLING 5 12 FEB-04
Partävling, 13 par, 26 brickor, 13 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 130 p
Överst
1 Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 156 p Bp 26 p Vinp = 50 2 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 147 p Bp 18 p Vinp = 100 3 Ingvar Lundin - John Petersson 146 p Bp 12 p 4 Lennart Andersson - Christer Östberg 142 p Bp 6 p Vinp = 25 5 Nils Erlandsson - Tord Olsson 140 p 6 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 139 p Vinp = 75 7 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 134 p 8/9 Ingrid Ek - Leif Nilsson 133 p Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 133 p 10 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 126 p 11 Börje Andersson - Hasse Igeby 114 p 12 Erik Jeppsson - Bo Lenntoft 94 p 13 Willy Dehlin - Laszlo Szarka 86 p
RESULTAT+Score 12 FEB
KM-PAR OMG.1 19 FEB-04
Partävling, 13 par, 33 brickor, 11 ronder 6 BORD M BLINDTARM
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 165 p
Överst
1 Bengt Persson - Jan Franzén 189 p Bp 26 p Vinp = 100 2 Heléna Szarka - Laszlo Szarka 187 p Bp 18 p Vinp = 60 3 Ingrid Ek - Leif Nilsson 179 p Bp 12 p Vinp = 25 4 Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 174 p Bp 8 p 5 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 173 p Bp 6 p 6 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 162 p 7 Ingvar Lundin - John Petersson 161 p 8/9 Alve Andersson - Ingvar Hansson 157 p Vinp = 60 Erik Jeppsson - Bo Lenntoft 157 p 10/11 Nils Erlandsson - Tord Olsson 155 p Börje Andersson - Henry Pettersson 155 p 12 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 149 p 13 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 149 p
RESULTAT+Score 19 FEB
KM-PAR OMG.2 26 FEB-04
Partävling, 12 par, 33 brickor, 11 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 165 p
Överst
1 Nils Erlandsson - Tord Olsson 204 p Bp 24 p Vinp = 50 2 Erik Jeppsson - Bo Lenntoft 176 p Bp 16 p 3 Alve Andersson - Ingvar Hansson 175 p Bp 11 p Vinp = 75 4 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 174 p Bp 8 p Vinp = 25 5 Ingrid Ek - Leif Nilsson 173 p 6 Ingvar Lundin - John Petersson 166 p 7 Bengt Persson - Jan Franzén 162 p 8/9 Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 160 p Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 160 p 10 Willy Dehlin - Laszlo Szarka 148 p 11 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 147 p 12 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 135 p
RESULTAT+Score 26 FEB
KM-PAR OMG.3 4 MARS-04
Partävling, 15 par, 26 brickor, 13 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 156 p
Överst
1 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 203 p Bp 30 p Vinp = 100 2 Nils Erlandsson - Tord Olsson 191 p Bp 20 p Vinp = 75 3 Leif Larsson - Bertil Hansson 181 p Bp 14 p 4 Stefan Rössel - Leif Nilsson 176 p Bp 10 p Vinp = 25 5 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 165 p Bp 7 p Vinp = 50 6 Bengt Persson - Jan Franzén 159 p 7 Alve Andersson - Ingvar Hansson 151 p 8 Ingvar Lundin - John Petersson 150 p 9 Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 150 p 10 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 146 p 11 Börje Andersson - Henry Pettersson 145 p 12/13 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 142 p Lars Axelsson - Olle Olin 142 p 14 Willy Dehlin - Laszlo Szarka 137 p 15 Erik Jeppsson - Bo Lenntoft 105 p
RESULTAT+Score 4 MARS
KVÄLLSTÄVLING 11 MARS-04
Partävling, 13 par, 33 brickor, 11 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 165 p
Överst
1 Nils Erlandsson - Tord Olsson 197 p Bp 26 p Vinp = 75 2 Ingvar Lundin - John Petersson 193 p Bp 18 p Vinp = 25 3 Willy Dehlin - Laszlo Szarka 192,5 Bp 12 p Vinp = 50 4 Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 175 p Bp 8 p 5/6 Ingrid Ek - Leif Nilsson 172 p Bp 4 p Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 172 p Bp 4 p 7 Bengt Persson - Jan Franzén 166 p 8 Alve Andersson - Ingvar Hansson 163 p 9 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 161 p 10 Lennart Andersson - Christer Östberg 156 p 11 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 149 p 12 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 127 p 13 Erik Jeppsson - Bo Lenntoft 121 p
RESULTAT+Score 11 MARS
KVÄLLSTÄVLING 18 MARS-04
Partävling, 10 par, 27 brickor, 9 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 108 p
Överst
1 Ingvar Lundin - John Petersson 136 p Bp 20 p Vinp = 50 2 Börje Andersson - Henry Pettersson 118 p Bp 14 p Vinp = 25 3 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 117 p Bp 10 p 4 Alve Andersson - Ingvar Hansson 116 p Bp 7 p Vinp = 75 5 Nils Erlandsson - Tord Olsson 113 p 6 Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 111 p 7 Stefan Rössel - Leif Nilsson 104 p 8 Willy Dehlin - Laszlo Szarka 99 p 9 N-E Nilsson - Ce-Ge Ekelund 85 p 10 Erik Jeppsson - Bo Lenntoft 81 p
RESULTAT+Score 18 MARS
MÅNADSTÄVLING 6 25 MARS-04
Partävling, 12 par, 33 brickor, 11 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 165 p
Överst
1 Ingvar Lundin - John Petersson 189 p Bp 24 p Vinp = 50 2 Börje Andersson - Anna-Lisa Larsson 178 p Bp 16 p Vinp = 75 3 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 177 p Bp 11 p 4 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 175 p Bp 8 p 5 Nils Erlandsson - Tord Olsson 173 p 6 Ingrid Ek - Leif Nilsson 172 p 7/8 Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 171 p Vinp = 15 Lennart Andersson - Christer Östberg 171 p Vinp = 15 9 Alve Andersson - Ingvar Hansson 160 p 10 Erik Jeppsson - Bo Lenntoft 141 p 11 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 139 p 12 Willy Dehlin - Laszlo Szarka 134 p
RESULTAT+Score 25 MARS

KVÄLLSTÄVLING  1 APR-04
Partävling, 13 par, 26 brickor, 13 ronder
medel: 130 p
Överst
1 Börje Andersson - Henry Pettersson 168 p Bp 26 p Vinp = 75 2 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 167 p Bp 18 p Vinp = 50 3 Ingvar Lundin - John Petersson 148 p Bp 12 p 4 Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 146 p Bp 8 p 5 Erik Jeppsson - Bo Lenntoft 134 p Bp 6 p Vinp = 25 6 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 133 p 7 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 130 p 8 Nils Erlandsson - Tord Olsson 122 p 9 Ingrid Ek - Leif Nilsson 118 p 10 Willy Dehlin - Laszlo Szarka 117 p 11 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 109 p 12 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 105 p 13 Alve Andersson - Ingvar Hansson 91 p
RESULTAT+Score 1 APR

MÅNADSTÄVLING 7  15 APR-04
Partävling, 8 par, 28 brickor, 7 ronder
TL: Leif Nilsson, medel: 84 p
Överst
1 Ingrid Ek - Leif Nilsson 106 p Bp 16 p Vinp = 75 2 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 97 p Bp 11 p Vinp = 25 3 Gert Borgquist - Ingvar Hansson 87 p Bp 8 p Vinp = 50 4 Lennart Andersson - Christer Östberg 85 p 5 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 79 p 6 Börje Andersson - Henry Pettersson 76 p 7 Nils Erlandsson - Tord Olsson 72 p 8 Heléna Szarka - Laszlo Szarka 70 p
RESULTAT+Score 22 APR
KVÄLLSTÄVLING 22 APRIL
Partävling, 11 par, 27 brickor, 9 ronder
TL: Leif Nilsson, medel: 108 p
Överst
1 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 132 p Bp 22 p 2 Börje Andersson - Erik Jeppsson 127 p Bp 15 p 3 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 119,3 p Bp 10 p 4 Ingvar Lundin - John Petersson 119 p Bp 7 p 5 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 108 p 6 Alve Andersson - Ingvar Hansson 101,3 p 7 Nils Erlandsson - Tord Olsson 101 p 8 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 98 p 9 Ingrid Ek - Leif Nilsson 97 p 10/11 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 94 p Willy Dehlin - Laszlo Szarka 94 p
RESULTAT+Score 22 APR
KVÄLLSTÄVLING 29 APRIL
Partävling, 11 par, 33 brickor, 11 ronder
TL: Leif Nilsson, medel: 120 p
Överst
SAMMANLAGT 22 o 29 APRIL 1 Lennart Andersson - Christer Östberg 153 p Bp 22 p 2/3 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 140 p Bp 13 p Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 140 p Bp 13 p 4 Ingvar Lundin - John Petersson 134 p Bp 7 p 5 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 123 p 6 Ingrid Ek - Leif Nilsson 115 p 7 Alve Andersson - Ingvar Hansson 112 p 8 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 110 p 9 Börje Andersson - Erik Jeppsson 105 p 10 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 100 p 11 Willy Dehlin - Anna-Lisa Larsson 92 p
RESULTAT+Score 29 APR Överst
SAMMANLAGT 22 o 29 APRIL
MEDEL: 228 p 1 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 259 p DERAS FÖRSTA FRUKTKORGSVINST 2 Ingvar Lundin - John Petersson 253 p 3 Lennart Andersson - Christer Östberg 250 p 4 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 248 p 5 Börje Andersson - Erik Jeppsson 232 p 6 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 230 p 7 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 216 p 8 Alve Andersson - Ingvar Hansson 213 p 9 Ingrid Ek - Leif Nilsson 211 p 10 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 207 p 11 Willy Dehlin - Anna-Lisa Larsson 185 p
RESULTAT+Score 29 APR Överst

AVSLUTNING 6 MAJ
Partävling, 9 par, 18 brickor, 9 ronder
TL: Leif Nilsson, medel: 48 p
Överst
VI I TÄVLINGSKOMMITTÉN TACKAR ALLA,SOM DELTAGIT UNDER SÄSONGEN. 1 Ce-Ge Ekelund - Per Stackerud 59 p Bp 18 p 2/3 Jan Franzén - Leif Nilsson 55 p Bp 10 p Willy Dehlin - Percy Borgquist 55 p Bp 10 p 4 Margareta Borgquist - Nils Erlandsson 54 p 5 Ingrid Jönsson - Börje Andersson 52 p 6 Alve Andersson - Gert Borgquist 50 p 7 Sven- Åke Sandberg - Tord Olsson 41 p 8 Laszlo Szarka - Ingvar Hansson 39 p 9 Ingrid Ek - Henry Pettersson 27 p
RESULTAT+Score 6 MAJ
MÅNADSTÄVLINGAR Överst Segrare i de olika tävlingarna. 1 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 72/100 2 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 58,3/100 3 Ingvar Lundin - John Petersson 62,5/100 4 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 70,83/100 5 Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 60/100 6 Ingvar Lundin - John Petersson 57,3/100 7 Ingrid Ek - Leif Nilsson 63,1/100

[hemsida] [Spelprogram HT 03-VT 04] [BRIDGE]