Resultat, torsd. 11,18,25 sept,2 okt,9 okt,16 okt,23 okt,30 okt, 6, 13, 20, 27 nov, 4, 11, 4+11, 18 dec 2003,

VINPOÄNG
MÅNADSTÄVLINGAR

Spelprogram HT 03-VT 04

KVÄLLSTÄVLING 11 SEPT-03
Partävling, 10 par, 27 brickor, 9 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel:108 p 1 Ingvar Lundin - John Petersson 127 p Bp 20 Vinp = 25 2 Alve Andersson - Ingvar Hansson 125 p Bp 14 Vinp = 75 3 Ingrid Ek - Leif Nilsson 122 p Bp 10 Vinp = 50 4/5 Nils Erlandsson - Tord Olsson 117 p Bp 4 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 117 p Bp 4 6 Ce-Ge Ekelund - Ingvar Steneram 110 p 7 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 98 p 8 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 93 p 9 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 90 p 10 Börje Andersson - Henry Pettersson 81 p
RESULTATLISTA SCORER 11 SEPT
Överst
 KVÄLLSTÄVLING 18 SEPT-03
Partävling, 9 par, 27 brickor, 9 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 72 p 1 Ingvar Lundin - John Petersson 90 p Bp 18 Vinp = 75 2 Nils Erlandsson - Tord Olsson 82 p Bp 12 Vinp = 50 3 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 77 p Bp 8 4 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 74 p 5 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 72 p 6 Ingrid Ek - Leif Nilsson 69 p 7 Alve Andersson - Ingvar Hansson 66 p Vinp = 25 9 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 64 p 10 Börje Andersson - Henry Pettersson 54 p
RESULTATLISTA SCORER 18 SEPT
Överst
 MÅNADSTÄVLING 1   25 SEPT-03
Partävling, 11 par, 33 brickor, 11 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 120 p
Överst
1 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 173 p Bp 22 Vinp = 75 2/3 Ingrid Ek - Leif Nilsson 132 p Bp 13 Vinp = 50 Ingvar Lundin - Ingvar Steneram 132 p Bp 13 Vinp = 25 4 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 122 p Bp 7 5 Nils Erlandsson - Tord Olsson 120 p 6 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 119 p 7 Börje Andersson - Henry Pettersson 112 p 8 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 110 p 9 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 107 p 10 Alve Andersson - Ingvar Hansson 100 p 11 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 93 p
RESULTATLISTA SCORER 25 SEPT
Överst Inteckningar i vandringspriset
 VANDRINGSPRISET OMG.1  2 OKT-03
Partävling, 10 par, 27 brickor, 9 ronder
Start kl 18.30 TL:Gert Borgquist, medel:108 p
1 Ingvar Lundin - John Petersson 130 p Bp 20 Vinp = 75 2 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 116 p Bp 14 3 Ingrid Ek - Leif Nilsson 113 p Bp 10 4 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 110 p Bp 7 5 Börje Andersson - Erik Jeppsson 108 p 6 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 106 p Vinp = 50 7 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 103 p 8 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 101 p 9 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 98 p 2 Alve Andersson - Ingvar Hansson 95 p Vinp = 25
RESULTATLISTA SCORER 2 OKT
Överst Inteckningar i vandringspriset VANDRINGSPRISET OMG.2 9 OKT-03
Partävling, 10 par, 27 brickor, 9 ronder
Start kl 18.30 TL:Gert Borgquist, medel:108 p

1 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 128 p Bp 20 Vinp = 50 2 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 123 p Bp 14 Vinp = 75 3 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 120 p Bp 10 Vinp = 25 4 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 119 p Bp 7 5 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 111 p 6 Ingrid Ek - Leif Nilsson 103 p 7 Ingvar Lundin - John Petersson 101 p 8 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 100 p 9 Börje Andersson - Erik Jeppsson 91 p 10 Alve Andersson - Ingvar Hansson 84 p
RESULTATLISTA SCORER 9 OKT Överst OKTOBERSILVER 16 OKT-03
Partävling, 10 par, 27 brickor, 9 ronder
Start kl 18.30 TL:Leif Nilsson, medel:108 p

1 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 140 p Sp 10 Vinp = 75 2/3 Börje Andersson - Henry Pettersson 119 p Sp 6 Vinp = 25 Nils Erlandsson - Tord Olsson 119 p Sp 6 4 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 116 p Vinp = 50 5 Ingvar Lundin - John Petersson 108 p 6 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 105 p 7 Alve Andersson - Ingvar Hansson 100 p 8 Ingrid Ek - Leif Nilsson 98 p 9 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 90 p 10 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 85 p
RESULTATLISTA SCORER 16 OKT MÅNADSTÄVLING 2 23 OKT-03
Partävling, 9 par, 27 brickor, 9 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 81 p
Överst

1 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 94,5 p Bp 18 Vinp = 25 2 Ingvar Lundin - Ingvar Steneram 93,4 p Bp 12 3 Alve Andersson - Ingvar Hansson 87,8 p Bp 8 Vinp = 75 4 Nils Erlandsson - Tord Olsson 84,4 p 5 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 83,3 p Vinp = 50 6 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 78,8 p 7 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 73,1 p 8 Ingrid Ek - Leif Nilsson 72 p 9 Börje Andersson - Henry Pettersson 61,9 p
RESULTATLISTA SCORER 23 OKT
Mårtenstävling Omg.1 30 OKT-03
Partävling, 12 par, 33 brickor, 11 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel:165 p
Överst 1 Nils Erlandsson - Tord Olsson 206 p Bp 24 p 2 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 199 p Bp 16 p 3 Hugo Härnelöf - Ingvar Steneram 185 p Bp 11 p 4 Ingvar Lundin - John Petersson 180 p Bp 8 p 5 Willy Dehlin - Laszlo Szarka 169 p 6 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 168 p 7 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 167 p 8 Alve Andersson - Ingvar Hansson 166 p 9 Ingrid Ek - Leif Nilsson 151 p 10 Börje Andersson - Henry Pettersson 148 p 11 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 134 p 12 Erik Jeppsson - Bo Lenntoft 107 p
RESULTATLISTA SCORER 30 OKT
Mårtenstävling Omg.2 6 NOV-03
Partävling, 12 par, 33 brickor, 11 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel:165 p
Överst 1 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 209 p Bp 24 p 2 Ingvar Lundin - John Petersson 208 p Bp 16 p 3 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 190 p Bp 11 p 4 Nils Erlandsson - Tord Olsson 171 p Bp 8 p 5 Ingrid Ek - Leif Nilsson 170 p 6 Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 163 p 7 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 158 p 8 Erik Jeppsson - Bo Lenntoft 156 p 9 Börje Andersson - Henry Pettersson 146 p 10 Alve Andersson - Ingvar Hansson 142 p 11 Willy Dehlin - Laszlo Szarka 139 p 12 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 128 p
Mårtenstävling Slutställning
Medel:330 p
1 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 408 p 2 Kalkoner 2 Ingvar Lundin - John Petersson 388 p 2 Kalkoner 3 Nils Erlandsson - Tord Olsson 377 p 4 kycklingar 4 Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 348 p 2 kycklingar 5 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 325 p 6 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 324 p 7 Ingrid Ek - Leif Nilsson 321 p 8/9 Alve Andersson - Ingvar Hansson 308 p Willy Dehlin - Laszlo Szarka 308 p 10 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 296 p 11 Börje Andersson - Henry Pettersson 294 p 12 Erik Jeppsson - Bo Lenntoft 263 p
RESULTAT Omg1+Omg.2+Score 6/11
KVÄLLSTÄVLING 13 NOV-03
Partävling, 12 par, 33 brickor, 11 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel:165 p
Överst 1 Ingvar Lundin - John Petersson 207 p Bp 24 p 2 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 194 p Bp 16 p 3 Nils Erlandsson - Tord Olsson 182 p Bp 11 p 4 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 179 p Bp 8 p 5 Ingrid Ek - Leif Nilsson 174 p 6 Börje Andersson - Henry Pettersson 172 p 7 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 172 p 8 Bengt Persson - Jan Franzén 149 p 9 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 145 p 10 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 141 p 11 Willy Dehlin - Laszlo Szarka 140 p 12 Alve Andersson - Ingvar Hansson 118 p
RESULTAT+Score 13/11
KVÄLLSTÄVLING 20 NOV-03
Partävling, 13 par, 26 brickor, 13 ronder
Start kl 18.30 TL: Ce-Ge Ekelund, medel:120 p
Överst 1 Bengt Persson - Jan Franzén 153 p Bp 26 p Vinp = 100 2 Nils Erlandsson - Tord Olsson 139 p Bp 18 p Vinp = 75 3 Willy Dehlin - Laszlo Szarka 132 p Bp 12 p Vinp = 50 4 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 130 p Bp 8 p 5 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 128 p Bp 6 p 6 Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 121 p 7 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 116 p 8 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 115 p 9/10 Alve Andersson - Ingvar Hansson 113 p Vinp = 25 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 113 p 11 Ingvar Lundin - John Petersson 107 p 12 Börje Andersson - Erik Jeppsson 102 p 13 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 91 p
RESULTAT+Score 20/11
MÅNADSTÄVLING 3 27 NOV-03
Partävling, 11 par, 33 brickor, 11 ronder
Start kl 18.30 TL: Ce-Ge Ekelund, medel:132 p
Överst 1 Ingvar Lundin - John Petersson 165 p Bp 22 p Vinp = 50 2 Börje Andersson - Henry Pettersson 163 p Bp 15 p Vinp = 75 3 Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 144 p Bp 10 p 4 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 141 p Bp 8 p 5 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 135 p Vinp = 25 6 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 127 p 7 Alve Andersson - Ingvar Hansson 125 p 8 Ingrid Ek - Leif Nilsson 119 p 9 Ce-Ge Ekelund - Anna-Lisa Larsson 118 p 10 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 117 p 11 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 99 p
RESULTAT+Score 27/11
Julgottetävling Omg.1 4 DEC-03
Partävling, 13 par, 26 brickor, 13 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel:130 p
Överst 1 Allan Persson - Tord Olsson 157 p Bp 26 p 2 Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 155 p Bp 18 p 3 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 154 p Bp 12 p 4 Ingvar Lundin - John Petersson 147 p Bp 8 p 5 Ingrid Ek - Leif Nilsson 145 p Bp 6 p 6 Bengt Persson - Jan Franzén 138 p 7 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 137 p 8 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 132 p 9 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 118 p 10 Alve Andersson - Ingvar Hansson 112 p 11 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 107 p 12 Heléna Szarka - Laszlo Szarka 95 p 13 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 93 p
RESULTAT+Score 4/12
Julgottetävling Omg.2 11 DEC-03
Partävling, 13 par, 26 brickor, 13 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel:130 p
Överst 1 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 167 p Bp 26 p 2 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 152 p Bp 18 p 3 Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 150 p Bp 12 p 4 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 146 p Bp 8 p 5 Ingvar Lundin - John Petersson 129 p Bp 6 p 6-8 Torsten Åkerman - Tord Olsson 124 p Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 124 p Willy Dehlin - Laszlo Szarka 124 p 9/10 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 120 p Bengt Persson - Jan Franzén 120 p 11 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 115 p 12 Alve Andersson - Ingvar Hansson 114 p 13 Ingrid Ek - Leif Nilsson 107 p
SLUTRESULTAT OMG.1 och OMG.2
Överst 1 Hugo Härnelöw - Ingvar Steneram 304 p 2 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 285 p 3 Torsten Åkerman - Tord Olsson 281 p 4 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 278 p 5 Ingvar Lundin - John Petersson 276 p 6 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 274 p 7 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 260 p 8 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 259 p 9 Bengt Persson - Jan Franzén 258 p 10 Ingrid Ek - Leif Nilsson 252 p 11 Alve Andersson - Ingvar Hansson 225 p 12 Willy Dehlin - Laszlo Szarka 219 p 13 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 208 p
RESULTAT+Score 11/12
Julavslutning med Lottade par 18 DEC-03
Partävling, 10 par, 18 brickor, 9 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 72 p
Överst 1 Sven- Åke Sandberg - Ingvar Steneram 87 p 2 Bo Lenntoft - Tord Olsson 83 p 3 Hugo Härnelöw - Ingvar Lundin 81 p 4 Ingrid Ek - Gert Borgquist 80 p 5 Hasse Igeby - Percy Borgquist 74 p 6 Ingvar Hansson - Per Stackerud 70 p 7/8 Margareta Borgquist - Sven Pennsäter 67 p Nils Erlandsson - Henry Pettersson 67 p 9 Ce-Ge Ekelund - John Petersson 62 p 10 Kerstin Pennsäter - Leif Nilsson 49 p
RESULTAT+Score 18 dec
KVÄLLSTÄVLING 8 JAN-04
Partävling, 9 par, 27 brickor, 9 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, medel: 81 p
Överst 1 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 97 p Bp 18 p Vinp = 75 2 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 89 p Bp 12 p Vinp = 50 3 Ingrid Ek - Leif Nilsson 88 p Bp 8 p 4 Ingvar Lundin - John Petersson 87 p 5 Nils Erlandsson - Tord Olsson 83 p 6 Bengt Persson - Jan Franzén 81 p Vinp = 25 7 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 71 p 8 Sven- Åke Sandberg - Ingvar Steneram 69 p 9 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 65 p

[hemsida] [Spelprogram HT 03-VT 04] [BRIDGE]