Resultat, torsd. 16, 23 , 30 jan, 6 ,13 ,20 ,27 febr, 6 , 13 ,19 ,27 mars ,3 ,10 ,24 april 2003,8 ,15 maj 2003

Spelprogram HT 02-VT 03

KM-MÄSTARE.
VINNARE VANDRINGSPRISET.
VANDRINGSPRISET OMG.1
Partävling, 11 par, 27 brickor, 9 ronder
Start kl 18.30 TL: Gert Borgquist, medel:108 p
Tillbaka 1 Ingvar Lundin - Ingvar Steneram 125 p Bp 22 2 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 122 p Bp 15 3 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 119,3 p Bp 10 4 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 119 p Bp 7 5 Börje Andersson - Henry Pettersson 117 p 6 Nils Erlandsson - Tord Olsson 109 p 7 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 108 p 8 Ingrid Ek - Leif Nilsson 105 p 9 Bengt Persson - Jan Franzén 95 p 10 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 91 p 11 Alve Andersson - Ingvar Hansson 79 p
RESULTATLISTA SCORER 16 JAN Vinlistan

Tillbaka
 VANDRINGSPRISET OMG.2   23 JAN 
1 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 145 p Bp 22 2 Börje Andersson - Henry Pettersson 123 p Bp 15 3 Ingvar Lundin - Ingvar Steneram 119 p Bp 10 4/5 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 118 p Bp 4 Nils Erlandsson - Tord Olsson 118 p Bp 4 6 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 108 p 7 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 106 p 8 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 100 p 9 Alve Andersson - Ingvar Hansson 95 p 10 Ingrid Ek - Leif Nilsson 84 p 11 Bengt Persson - Jan Franzén 71 p
RESULTATLISTA OMG.2 RESULTATLISTA OMG.1+2 SCORER 23 JAN Vinlistan Tillbaka
Tillbaka TOTALT 16 JAN+23 JAN Medel:216 p Inteckningar i vandringspriset 1 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 267 p VANDRINGSPRISINTECKNING 2 Ingvar Lundin - Ingvar Steneram 244 p 3 Börje Andersson - Henry Pettersson 240 p 4 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 237 p 5 Nils Erlandsson - Tord Olsson 227 p 6 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 225 p 7 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 216 p 8 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 191 p 9 Ingrid Ek - Leif Nilsson 189 p 10 Alve Andersson - Ingvar Hansson 174 p 11 Bengt Persson - Jan Franzén 166 p Tillbaka
KVÄLLSTÄVLING 30 JAN
Partävling, 9 par, 27 brickor, 9 ronder
Start kl 18.30 TL: Ce-Ge Ekelund, Medel:72 p 1 Ingvar Lundin - John Petersson 91 p Bp 15 Nils Erlandsson - Tord Olsson 91 p Bp 15 3 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 84 p Bp 8 4 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 80 p 5 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 72 p 6 Alve Andersson - Ingvar Hansson 67 p 7 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 59 p 8 Börje Andersson - Henry Pettersson 57 p 9 Ingrid Ek - Leif Nilsson 47 p
RESULTATLISTA SCORER 30 JAN Vinlistan Toppen
 
Tillbaka ALLEMANSKVAL 6 febr
Partävling, 10 par, 27 brickor, 9 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, Medel:108 p 1 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 131 p Bp 20 2 Nils Erlandsson - Tord Olsson 130 p Bp 14 3 Ingrid Ek - Leif Nilsson 118 p Bp 10 4 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 117 p Bp 7 5 Börje Andersson - Henry Pettersson 116 p 6 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 112 p 7 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 102 p 8 Ingvar Lundin - John Petersson 93 p 9 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 92 p 10 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 69 p
RESULTATLISTA SCORER 6 FEBR Vinlistan Tillbaka
 
Tillbaka KVÄLLSTÄVLING 13 FEB
Partävling, 12 par, 27 brickor, 9 ronder
Start kl 18.30 TL: Ce-Ge Ekelund, Medel:135 p 1 Bengt Persson - Jan Franzén 165 p Bp 24 2 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 159 p Bp 16 3 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 153 p Bp 11 4 Ingrid Ek - Leif Nilsson 142 p Bp 8 5 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 141 p 6 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 135 p 7 Nils Erlandsson - Tord Olsson 126 p 8 Ingvar Lundin - Ingvar Steneram 125 p 9 Börje Andersson - Henry Pettersson 123 p 10 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 121 p 11 Alve Andersson - Ingvar Hansson 120 p 12 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 110 p
RESULTATLISTA SCORER 13 FEB Vinlistan Tillbaka
 
KM-par Omg.1 20 FEB
Partävling, 12 par, 33 brickor, 11 ronder
Start kl 18.30 TL: Gert Borgquist, Medel:165 p
Tillbaka 1 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 191 p Bp 24 2 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 183 p Bp 16 3 Nils Erlandsson - Tord Olsson 182 p Bp 11 4 Ingvar Lundin - John Petersson 173 p Bp 8 5 Ingrid Ek - Leif Nilsson 168 p 6 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 166 p 7 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 162 p 8 Erik Jeppsson - Ingvar Hansson 161 p 9 Börje Andersson - Henry Pettersson 152 p 10 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 150 p 11/12 Bengt Persson - Jan Franzén 146 p N-E Nilsson - Börje Hörstedt 146 p För att komma tillbaka till Spelprogram. Tryck Alt och vänsterpil!
RESULTATLISTA SCORER 20 FEB Vinlistan Tillbaka KM-par Omg.2 27 FEB
Partävling, 12 par, 33 brickor, 11 ronder
Start kl 18.30 TL: Gert Borgquist, Medel:165 p 1 Ingvar Lundin - John Petersson 192 p Bp 24 2 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 189 p Bp 16 3 Nils Erlandsson - Tord Olsson 185 p Bp 11 4 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 183 p Bp 8 5 Ingrid Ek - Leif Nilsson 173 p 6 Alve Andersson - Ingvar Hansson 167 p 7 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 157 p 8 Bengt Persson - Jan Franzén 156 p 9 Börje Andersson - Henry Pettersson 147 p 10 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 145 p 11/12 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 143 p Margareta Borgquist - Percy Borgquist 143 p För att komma tillbaka till Spelprogram. Tryck Alt och vänsterpil!
RESULTATLISTA SCORER 27 FEB SAMMANLAGT OMG.1+2 Vinlistan Tillbaka KM-par Omg.3 6 mars
Partävling, 12 par, 33 brickor, 11 ronder
Start kl 18.30 TL: Gert Borgquist, Medel:165 p
Tillbaka KM-MÄSTARE. 1 Ingvar Steneram - Bo Lenntoft 197 p Bp 24 2 Ingvar Lundin - John Petersson 192 p Bp 16 3/4 Ingrid Ek - Leif Nilsson 188 p Bp 10 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 188 p Bp 10 5 Bengt Persson - Jan Franzén 184 p 6 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 173 p 7 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 157 p 8 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 151 p 9 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 144 p 10 Alve Andersson - Ingvar Hansson 142 p 11 Nils Erlandsson - Tord Olsson 138 p 12 Börje Andersson - Henry Pettersson 126 p För att komma tillbaka till Spelprogram. Tryck Alt och vänsterpil!
RESULTATLISTA SCORER 6 MARS SAMMANLAGT OMG.1+2+3 Vinlistan Tillbaka KM-par Omg.1+2+3 6 mars
Partävling, 12 par, 99 brickor, 33 ronder
Start kl 18.30 TL: Gert Borgquist, Medel:495 p
Tillbaka

1 Ingvar Lundin - John Petersson 557 p KM-MÄSTARE

2 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 553 p 3 Ingrid Ek - Leif Nilsson 531 p 4 Igeby/Steneram - Bo Lenntoft 530 p 5 Nils Erlandsson - Tord Olsson 505 p 6 Bengt Persson - Jan Franzén 484 p 7 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 483 p 8 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 479 p 9 Jeppsson/Andersson - Ingvar Hansson 473 p 10 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 467 p 11 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 455 p 12 Börje Andersson - Henry Pettersson 423 p För att komma tillbaka till Spelprogram. Tryck Alt och vänsterpil! Partävling, 12 par, 27 brickor, 9 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, Medel:135 p
Tillbaka 1 Börje Andersson - Erik Jeppsson 161 p Bp 24 2 Ingvar Steneram - Ce-Ge Ekelund 154 p Bp 16 3 Ingvar Lundin - John Petersson 152 p Bp 11 4 Bengt Persson - Jan Franzén 147 p Bp 8 5 Ingrid Ek - Leif Nilsson 142 p 6 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 135 p 7 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 131 p 8 Nils Erlandsson - Tord Olsson 130 p 9 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 124 p 10 Rolf Sandberg - Hugo Härnelöv 120 p 11 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 118 p 12 Alve Andersson - Ingvar Hansson 106 p För att komma tillbaka till Spelprogram. Tryck Alt och vänsterpil!
RESULTATLISTA SCORER 13 MARS Vinlistan Tillbaka KVÄLLSTÄVLING 27 MARS
Partävling, 10 par, 27 brickor, 9 ronder
Start kl 18.30 TL: Ce-Ge Ekelund, Medel:108 p 1 Ingrid Ek - Leif Nilsson 128 p Bp 20 2 Ingvar Lundin - John Petersson 120 p Bp 14 3 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 117 p Bp 10 4 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 111 p Bp 7 5 Nils Erlandsson - Tord Olsson 107 p 6 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 105 p 7 Alve Andersson - Ingvar Hansson 104 p 8 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 98 p 9 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 97 p 10 Börje Andersson - Henry Pettersson 93 p
RESULTATLISTA SCORER 27 MARS Vinlistan Toppen KVÄLLSTÄVLING 3 APRIL
Partävling, 10 par, 27 brickor, 9 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, Medel:108 p 1 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 129 p Bp 20 2 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 124 p Bp 14 3 Börje Andersson - Henry Pettersson 122 p Bp 10 4 Ingrid Ek - Leif Nilsson 119 p Bp 7 5 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 111 p 6/7 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 110 p Nils Erlandsson - Tord Olsson 110 p 8 Ingvar Lundin - John Petersson 91 p 9 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 89 p 10 Alve Andersson - Ingvar Hansson 75 p
RESULTATLISTA SCORER 3 APRIL Vinlistan Toppen Toppen KVÄLLSTÄVLING 10 APRIL
Partävling, 11 par, 27 brickor, 9 ronder
Start kl 18.30 TL: Ce-Ge Ekelund, Medel:108 p 1 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 137 p Bp 22 2 Börje Andersson - Henry Pettersson 119 p Bp 15 3 Nils Erlandsson - Tord Olsson 117 p Bp 10 4 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 115 p Bp 7 5 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 113 p 6 Ingvar Lundin - John Petersson 111 p 7 Ingrid Ek - Leif Nilsson 110 p 8/9 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 105 p Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 105 p 10 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 84 p 10 Alve Andersson - Ingvar Hansson 76 p
RESULTATLISTA SCORER 10 APRIL Vinlistan Toppen Toppen KVÄLLSTÄVLING 24 APRIL
Partävling, 11 par, 27 brickor, 9 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, Medel:108 p 1 Ingvar Lundin - John Petersson 122 p Bp 22 2 Nils Erlandsson - Tord Olsson 115 p Bp 15 3 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 114 p Bp 10 4/5 Alve Andersson - Ingvar Hansson 113 p Bp 4 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 113 p Bp 4 6 Ingrid Ek - Leif Nilsson 111 p 7 Börje Andersson - Erik Jeppsson 107 p 8 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 102 p 9 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 100 p 10 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 99 p 11 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 92 p
RESULTATLISTA SCORER 24 APRIL Vinlistan Toppen Toppen KVÄLLSTÄVLING 8 MAJ
Partävling, 9 par, 27 brickor, 9 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, Medel:90 p 1 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 103 p Bp 18 2/3 Ingvar Lundin - John Petersson 98 p Bp 10 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 98 p Bp 10 4/5 Ingrid Ek - Leif Nilsson 95 p N-E Nilsson - Börje Hörstedt 95 p 6 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 91 p 7 Börje Andersson - Erik Jeppsson 89 p 8 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 75 p 9 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 68 p SLUTRESULTAT. 1 Ingvar Lundin - John Petersson 219 p 2 Ingrid Ek - Leif Nilsson 206 p 3 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 205 p 4 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 202 p 5 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 198 p 6 N-E Nilsson - Börje Hörstedt 197 p 7 Börje Andersson - Erik Jeppsson 196 p 8 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 188 p 9 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 160 p
RESULTATLISTA SCORER 8 MAJ SLUTRESULTAT Vinlistan Toppen Toppen KVÄLLSTÄVLING 15 MAJ
Partävling, 9 par, 27 brickor, 9 ronder
Start kl 18.30 TL: Leif Nilsson, Medel:72 p 1 Kerstin Pennsäter - Sven Pennsäter 95 p Bp 18 2 Ce-Ge Ekelund - Gert Borgquist 87 p Bp 12 3 Margareta Borgquist - Percy Borgquist 86 p Bp 8 4 Sven- Åke Sandberg - Per Stackerud 82 p 5 Nils Erlandsson - Tord Olsson 77 p 6 Ingrid Ek - Leif Nilsson 67 p 7 Börje Andersson - Alve Andersson 58 p 8 Hasse Igeby - Bo Lenntoft 50 p 9 Bengt Persson - Jan Franzén 46 p
RESULTATLISTA SCORER 15 MAJ Vinlistan Toppen

[hemsida] [Spelprogram HT 02-VT 03] [BRIDGE]